1.Lõpetage aja veetmine valede inimestega. 

Lõpetage...Elu on liiga lühike, et seda veeta inimestega, kes teist kõik mahlad välja pigistavad. Kui keegi tahab, et te ta ellu kuuluksite, hoolitseb ta teie mugavuse eest. Teil ei tule võidelda oma koha pärast tema kõrval. Ärge kunagi klammerduge nende külge, kes pidevalt vähendavad teie väärtust. Ja pidage meeles, et tõelised sõbrad ei ole need, kes toetavad teid siis, kui te niikuinii sadulas püsite, vaid need, kes jäävad teie kõrvale, kui teie asjad on halvasti.

2. Lõpetage oma probleemide eest põgenemine.

Seiske nendega silmitsi. Ei, see ei saa olema lihtne. Maailmas ei eksisteeri olevust, kes suudaks raskustele ideaalselt vastu panna. Me ei peagi momentaanselt kõiki probleeme ära lahendama. Kurvastada, valu tunda, nukrutseda, komistada ja kukkuda on meie jaoks normaalne. Selles ongi elu mõte – kokku puutuda probleemidega, õppida, kohaneda ja lõppude lõpuks need lahendada. Just see teebki meist inimesed.

3. Lõpetage iseendale valetamine.

Te võite valetada kellele tahes, ainult mitte iseendale. Meie elu saab pareneda vaid siis, kui  anname endale võimaluse riskida, ja esimene, kõige raskem risk  on  olla aus iseendaga.

4. Lõpetage oma vajaduste tagaplaanile nihutamine.

Kõige hirmsam on ennast kaotada, panustades liiga palju armastusse kellegi teise vastu,  unustades iseenda olulisuse. Ei, ärge jätke teisi, kuid aidake ka end. Kui on olemas sobiv hetk ennast kuulda ja teha seda, mis on teile tõeliselt tähtis, siis on see hetk käes.

5. Ärge püüdke olla keegi teine.

Üks kõige raskematest ülesannetest on jääda iseendaks maailmas, kus püütakse teid teha teistega sarnaseks. Keegi on alati ilusam, keegi on alati targem ja keegi on alati noorem. Ärge püüdke muuta ennast teiste meeleheaks. Olge teie ise, ja need, kes teile tõepoolest vajalikud on, hakkavad teid armastama sellisena, nagu te olete.

6. Lõpetage mineviku külge klammerdumine.

Te ei saa alustada oma elu uut peatükki, kuni loete eelmist.

7. Ärge kartke vigu teha.

Midagi teha ja eksida on vähemalt kümme korda efektiivsem, kui mitte midagi teha. Iga edusamm kannab endas endiste ebaõnnestumiste jälgi ja iga ebaõnnestumine viib  edule. Lõpuks kahetsete palju rohkem seda, mida te EI teinud, kui seda,  mida tegite.

8. Lõpetage enda kirumine mineviku vigade pärast.

Me võime armastada valet inimest ja kahetseda oma vigu, kuid isegi kui kõik ei lähe nii, kui peab, võib ühte öelda täpselt: vead aitavad meil leida õigeid inimesi ja õigeid asju. Me kõik eksime, võitleme ja isegi kahetseme mineviku vigu. Kuid teie ja teie vead, teie ja teie võitlus ei ole üks ja seesama, teie olete siin ja praegu – teil on võimalus kujundada oma elu ja oma tulevikku. Mis ka ei juhtuks teie elus, valmistab see teid ette veel üheks sammuks tulevikku.

9. Ärge püüdke endale õnne osta.

Paljud asjad, mida me tahame, on kallid. Kuid tõde on selles. et asjad, mis meid tegelikult õnnelikuks teevad – armastus, naer ja  töö oma tunnete kallal –,  on täiesti tasuta.

õnne otsimine

10. Lõpetage kellegi otsimine selleks, et olla õnnelik.

Kui te pole rahul iseendaga, oma isikuga, siis ei tee ka pikaajalised suhted kellegagi teid õnnelikumaks. Tuleb luua stabiilsus oma elus, enne kui seda kellegagi jagada.

11. Lõpetage logelemine.
12. Ärge mõtelge liiga kaua.

Muidu tekitate probleeme isegi seal, kus neid enne ei olnud. Hinnake olukorda – ja tegutsege otsustavalt. Te ei saa muuta seda, millele keeldute vastu astumast Mis tahes progress on seotud riskiga. Ja siin on tähtis järjestikkus. Te ei saa lugeda, kui ei tunne tähti.

13. Lõpetage mõtlemine, et te pole valmis.

Mitte keegi ei tunne end kunagi millekski valmis olevat 100%. Enamik tõsiseid võimalusi sunnivad meid mugavustsoonist väljuma, aga see tähendab, et me hakkame tõepoolest tundma ebamugavust.

14. Lõpetage  valedel põhjustel suhetesse astumine.

Suhteid tuleb luua mõistusega. Parem olla üksi kui halvas seltskonnas. Pole vaja valikuga  kiirustada. Kui miski peab juhtuma, juhtub see õigel ajal, õige inimesega ja parimatel põhjustel. Sukelduge armastusse, kui olete selleks valmis, mitte siis, kui tunnete end üksikuna.

15. Ärge loobuge uutest suhetest vaid selle tõttu, et vanad ei sujunud.

Kõigil, keda te ka ei kohtaks, on omad eesmärgid. Keegi hakkab teid kontrollima, keegi ära kasutama, aga mõned hakkavad teid õpetama. Kuid kõige tähtsam on see, et mõned neist toovad teis esile parima.

16. Lõpetage kõigiga konkureerimine.

Ärge muretsege, kui teised on milleski teist edukamad. Keskenduge oma isiklike igapäevaste rekordite saavutamisele. Püüelge edu poole TEIE ja ISEENDA vahelises võitluses.

17. Lõpetage kadestamine.

Kadedus on  võõraste hüvede kokkuarvutamine iseenda omade asemel. Küsige endalt: „Mida on minul sellist, mida igaüks tahab?“

18. Lõpetage kaeblemine ja iseenda haletsemine.

Elu viskab täringuid selleks, et juhtida teid mõnda tähtsasse suunda. Te võite toimuvat mitte näha või mitte mõista, ja see võib olla valulik. Kuid  vaadake tagasi neile ebaõnnestumistele, mis teile minevikus osaks said. Te näete, et tihtipeale tõid need teile edu, viisid olulise inimese, hingeseisundi või olukorrani. Naeratage ometi! Las kõik teavad, et täna olete palju tugevam, kui olite eile.

19. Ärge elage vihaga südames.

lõpetage

Lõppude lõpuks teete rohkem paha endale, kui inimestele, keda vihkate. Andestus ei tähenda, et „mind rahuldab kõik see, mida te minuga tegite“. Andestus räägib: „ Ma ei luba sellel, mis te minuga tegite, lõhkuda igaveseks mu õnne“ Andestus on  ettepanek  lahti lasta, leida rahu ja vabastada end. Ja pidage meeles, et andestada on vaja mitte ainult teistele inimestele, vaid ka iseendale. Kui on vaja, andestage endale ja liikuge edasi, et püüda järgmine kord paremini hakkama saada.

20. Ärge laske teistel tõmmata end nende tasemele.

Pole vaja latti alla lasta, et sobida nendega, kes keelduvad seda tõstmast.

21. Ärge raisake aega selgitustele.

Teie sõbrad ei vaja neid, aga vaenlased ei usu teid niikuinii. Lihtsalt käituge nii, kuidas arvate tõesti õige olevat.

22. Lõpetage pisiasjade eiramine.

Nautige tühiseid asju, sest ühel ilusal päeval võite tagasi vaadata ja avastada, et need olid suured asjad. Teie elu parim osa koosneb tähtsusetutest nimetutest hetkedest, mis on kulutatud sellele, et kinkida naeratus inimesele, kes on teile tõeliselt oluline.

www.liveinternet.ru

Image by Ralf from Pixabay

error: Content is protected !!