Ka rasune nahk võib olla kuiv! Püüdes iseseisvalt rasuläikest lahti saada, on sageli tulemuseks dehüdraatunud nahk.

Sellel võib olla soovimatuid tagajärgi: rasuregulatsiooni halvenemine, pooride laienemine, enneaegne vananemine jne. Selliste probleemidega pöördubki klient kosmetoloogi  poole, mõistes, et ilma professionaalse abita ta hakkama ei saa.

Dehüdraatunud naha tundemärgid.

Absoluutselt iga nahatüübi puhul võib esineda vedelikupuudust. Kuigi kuiv nahk on sellele vastuvõtlikum, on ohus ka rasune nahk. Põhjuseks on ebasoodsad keskkonnatingimused, tervisekahjulik toitumine, halvad harjumused (tubaka suitsetamine, alkoholi kuritarvitamine), agressiivse kosmeetika kasutamine koduhoolduses.

Dehüdraatunud nahka on lihtne ära tunda: see on atooniline, lõtv, vähese turgoriga, kisub (eriti pärast kokkupuudet veega), mis tekitab ebamugavustunde. Võib tekkida ka ketendus.

Kui rasuga võideldes liialdada alkoholi sisaldavate toonikute, karmide koorijate või happekoorijatega, hakkab rasu veelgi aktiivsemalt erituma. See on naha loomulik reaktsioon sellise hoolduse põhjustatud kahjustustele.

Mida teha? Niisutada ja veelkord niisutada. Seda tuleb meeles pidada igat tüüpi naha, eriti aga rasuse ja dehüdraatunud naha puhul.

Tekst ja foto: www.aravia.ru
Samal teemal

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

error: Content is protected !!