Lihtsalt tegutse, ilma et mõistaksid nende käitumist hukka.….Edaspidi tahan, et sa hakkaksid teiste inimeste negatiivsust nägema kui eeskuju, milline ei tohi olla.

Mida negatiivsem inimene, seda paremini tuletab see sulle meelde, kui inetu selline eksisteerimisviis tegelikult on. Ma ei taha sellega väita, et sa peaksid seda neile ütlema.

Lihtsalt tegutse, ilma et mõistaksid nende käitumist hukka.

Sest kui sa hakkad neid arvustama, kritiseerima ja halvustama sellepärast, kes nad on ja mida teevad, pole sa neist sugugi parem. Kõige hullema stsenaariumi kohaselt, kui sa tõepoolest ei suuda enam nende halvustavat energiat taluda, kui asi on läinud nii kaugele, et see ei lase sul enam edasi areneda, pead sa vastu võtma mõne julge otsuse selle kohta, kes sa oled ja kuidas tahad oma ülejäänud elu elada.

Ära tee midagi tormakat, kuid iseenda seisukohast ei saa elada inimesega, kes halvustab õppimissoovi ja intellektuaalset, spirituaalset ja rahalist arenemist. Ma ei teeks endale seda, sest ma austan ennast ja oma elu ning väärin õnne ja edukust. Mina näen asja järgmiselt: maailmas on 63 miljardit inimest ja mitte mingi hinna eest ei kavatse ma koos olla pessimistliku inimesega. Kas muutub tema või liigun mina edasi!

-Harv Eker, “Miljonäri mõtteviisi saladused”

Photo by Ahtziri Lagarde on Unsplash

error: Content is protected !!