Mitu kilogrammi mahutab su armastusekarikas?

Elasid kord mees ja naine. Mõlemad unistasid partnerist, kellega nad saaksid olla  nemad ise, jagada nii rõõmu kui  muret, kuigi jumal hoidku viimase eest.

Ühel neist oli armastuse, mõistmise ja sallivuse vastuvõtmise ning andmise võimet 80 kg, aga teisel oli sedasama andmise ja vastuvõtmise võimet 20 kg. Vastuvõtmise ja andmise võime all mõtlen ma võimet süüvida inimestevahelistesse suhetesse, võimet asja olemust mõista ja seejuures neutraalseks jääda ning mitte hukka mõista. Kui rääkida armastusest, siis kui sügavalt oled valmis end partnerile avama ning kui avali ja haavatav võid olla selle nimel, et kogeda tõelist armastust? Kuivõrd aus oled iseenda ja lähedase inimese vastu?

Niisiis, karmaseaduse järgi see mees ja naine kohtuvad.
Mõlemal sõidab katus juba teisel kohtumisel. Mõlemad tunnevad, et on kohanud oma teist poolt. Nad hakkavad koos elama, kuid mõne aja pärast saavad mõlemad aru, et nende suhetes on midagi viltu. Mõlemale hakkab tunduma, et nende vahel pole armastust. Lõpuks minnakse lahku, juhtunut mõistmata.

Aga juhtunud oli vaat mis: armastus oli tegelikult olemas ja mõlemad tahtsid teineteist õnnelikuks teha. Kuid tuletan meelde, et ühel oli armastust 80 kg, aga teisel kõigest 20 kg. Nii mees kui naine andsid endast kõik, kuid ühele tundus, et armastust on vähevõitu, aga teisele, et seda on nii palju, et lausa koormab.

Kui karikas mahutab kõigest 20 kg, siis ei saa sinna mitte mingil moel  sisse pressida 80, see pole lihtsalt võimalik. On vaid kaks varianti: karikas mingil müstilisel moel laiemaks ja sügavamaks teha või teise vastu välja vahetada. Esimesel juhul nõuab see inimeselt palju pingutust, sisemist teadvustamist ja tunnetamist. Üldiselt ei hakata riskima,  ei taheta  midagi muuta ega ammugi endaga tööd teha.

Teise varinadi puhul võidavad kõik!

Väiksem karikas kohtab enda suurust karikat ja neil kujunevad harmoonilised suhted, kuna kumbki ei täida teist pilgeni. Suurem karikas kohtab samuti enda suurust karikat ja tunneb elurõõmu tunnete täiusest.

Räägin seda selleks, et kui teie suhetes on mõra, ei tasu teineteist süüdistada. Lihtsalt püüdke mõõta enda ja oma partneri karika sügavust, seejärel arutage ja otsustage, mida teha edasi. Siin pole süüdlasi. Siin on kõigil õigus! Vahe on vaid tunnete sügavuses ja vastuvõtmise võimes. Ärge püüdke teineteist muuta, vaid otsige enda sarnaseid ning õnn tuleb teie õuele!

P.S. Kui karikas mahutab vähe armastust, siis huvi sisemaailma vastu puudub, on ainult materiaalsus, kasu, kadedus. Ka intiimsusest pole mõtet rääkida, kuna selleks pole aega. Armatsetakse kõigest 5 minutit, kui veab, siis 10. Tunnetest ei räägita, tavaliselt ei vaadata partnerile silma ning ammugi ei huvituta tema heaolust ega emotsionaalsest seisundist.

Kui karikas mahutab palju armastust, siis on tunded kõige tähtsamad. Siin pole eesmärk rohkem raha teenida ja naabrist üle olla, vaid jagada õnne ja rõõmu (seisundit) teistega. Kui rääkida intiimsusest, on tunded ja andmise soov nii sügav, et kaovad kõik piirid, hirmud ja kahtlused.  Vaadata oma armsamale silma ja sulada temaga ühte – see kõik nõuab aega. Need, kelle karikas on sügav, leiavad selleks aega mitte 5, mitte 10 minutit, vaid 5 tundi ning isegi 36. Kes mõistab, millest ma räägin, see  mõistab. Kes ei mõista, siis vabandage…

-Delia

Photo by Elena Mozhvilo on Unsplash
error: Content is protected !!