Kuivad harjad on esirinnas võitluses sileda ja elastse kehanaha eest. Kasutage neid regulaarselt ning nahk muutub pringimaks ja ühtlasemaks, tselluliit vähem märgatavaks. Vähenevad tursed ja venitusarmid.
Kuivharjamine ehk kuivmassaaž on lihtne viis oma kehanaha välimust parandada. Seda rituaali on erinevates kultuurides praktiseeritud sajandeid ning see on tuntud juba Vana-Kreekast ja Vana-Roomast. Ajurvedas nimetatakse kuiva naha puhastamist garshana´ks – arvatakse, et meetod aitab tõsta elujõudu ja anda energiat.
Kuivmassaaži põhiprintsiip on liikuda lümfi suunas ehk alt üles: jalalabadest südamesse. Protseduuri käigus toimub sarvestunud naharakkude koorimine ja naha toniseerimine. Selline massaaž aitab uuendada nahka, ergutab vere- ja lümfiringet ning aktiveerib ainevahetusprotsesse. Regulaarsel kuivharjamisel muutuvad tselluliit ja venitusarmid vähem märgatavaks ning nahk siledaks ja säravaks.
Kui soovite saavutada märgatavat ja püsivat efekti, ühendage massaaž treeningu ja õige toitumisega. Kuivharjamine parandab dieedi ja jõusaalitrennide tulemusi ning mõjutab hästi emotsionaalset tausta. Boonusena saate pringima ja hoolitsetud naha.
Millised on kuivmassaaži eelised?
- ei nõua eriteadmisi;
- muudab naha siledaks ja puudutamisel meeldivaks;
- parandab keha kontuure;
- leevendab turseid;
- teeb tselluliidi vähem märgatavaks;
- aitab võidelda nahadefektidega: venitusarmid, armid;
- tugevdab kehahoolduse järgnevate etappide mõju;
- taskukohane hind – ostate harja ühe korra ja kasutate seda mitu kuud.
Kuidas kuivmassaaži teha?
Kuivmassaaži saab teha iseseisvalt kodus. Protsess ei kesta rohkem kui 15 minutit, vajate ainult drenaažiharja.
Enne kuivharjamist veenduge, et teil pole protseduurile vastunäidustusi. Kahtluse korral konsulteerige dermatoloogi ja fleboloogiga.
Vastunäidustused:
- nahakahjustused: lõikehaavad, haavad, marrastused, verevalumid;
- põletikulised haigused ja lööbed;
- dermatiit ja psoriaas;
- veenilaiendid;
- suur hulk sünnimärke, papilloome, neevuseid;
- kõrgenenud kehatemperatuur;
- nakkushaiguse äge staadium.
Kui kõik on korras, alustage massaaži endaga. Kuivharjamist on mõnus teha hommikuti – see virgutab nagu tass kohvi ja aitab häälestuda produktiivsele päevale. Kui tegelete spordiga, tehke efekti suurendamiseks protseduuri pärast treeningut. Drenaažihari leevendab stressi, lõdvestab lihaseid ja kiirendab taastumisprotsesse.
Kuivmassaaži reeglid:
- Nahk (nagu ka hari) peab olema kuiv. Niisket aurutatud nahka on kergem vigastada.
- Alustage 3-6-minutilise massaažiga päevas. Kui nahk on harjunud, suurendage seansi kestust järk-järgult 10-15 minutini.
- Säärte, põlvede ja puusade piirkonnas peaksid liigutused olema pikad ja sirged. Tuharate piirkonnas tehakse massaaži ringjate liigutustega. Probleemsetele kohtadele tuleks pöörata rohkem tähelepanu, samas kui kõhtu ja rindkeret ei tohi intensiivselt masseerida.
- Vältige lümfisõlmede, reie sisekülje, kaenlaaluste, põlvede ning südamepiirkonna harjamist.
- Lõpetage kuivharjamine kontrastdušiga, et surnud naharakud maha pesta. Pärast dušši kasutage kehakreemi või kehapiima.
Pärast protseduuri peaks nahk olema roosakas. Kui on punetust ja kriimustusi, võisite kasutada liiga kõva harja või koorida liiga kõvasti.
Korrake kuivharjamist 3-4 korda nädalas. Ärge tehke massaaži rohkem kui kord nädalas, kui teil on tundlik nahk. Käegakatsutav tulemus on märgatav 1-2 kuu pärast.
Tekst: aravia.ru
Photo by Yan Krukov from Pexels