MerevaikMerevaik on okaspuude kivistunud vaik, mida loetakse poolvääriskiviks. Merevaik on organismi universaalne puhastaja, viies sealt välja astraalsed jäägid ja negatiivse energia ning eemaldades kehast haigused.

Tihti kasutatakse teda reuma ravimisel. Mõjub hästi sisesekretsiooninäärmetele, südamele ja põrnale. Aegade jooksul on talle omistatud kõikvõimalikke haigusi ravivaid toimeid alates kuutõve parandamise ja lõpetades pimedatele nägemise tagasi andmisega. Kõige rohkem on ta olnud kollatõve, malaaria ja põletike vastaseks vahendiks.

Merevaik on loominguline kivi, mis tugevdab usku ja optimismi ning on seotud spordi, füüsilise jõu ja värskusega. Samas on ta energia väga naiselik ja kaitsev ning seetõttu kasutatakse teda sünnitajate abistamiseks. Ta  rahustab närve ja mahendab ebameeldivat õhkkonda. Oma kergete võngetega aitab ta masenduse vastu ning võimaldab inimesel oma kehaga rahul olla. Merevaik on Päikese ja Veenuse mõju all. Parim Lõvile, kuid kanda võivad ka kõikide ülejäänud tähemärkide esindajad.

Punane merevaik sobib enam maagiliste riituste juurde ning peab tingimata sisaldama endas mingit putukat (parimal juhul skorpioni). Merevaiguga kaitsesid end Rooma gladiaatorid, kinnitades teda relvade külge. Aga kristlased ja moslemid tegid temast endale palvehelmeid. Atlantise preestrinnad armastasid kanda merevaigust ehteid.

Seda kivi tuleks kanda võimalikult kaela ligidal. Kunagi ei tohiks teda kuumutada, kuna kaotab kohe oma raviomadused.

-Judy Hall
Image by Stefan Schweihofer from Pixabay
Kuidas kristalle õigesti puhastada?

error: Content is protected !!