kuukiviKuukivi on läbikumav sinaka läikega värvitu või kollakas. Esineb ka valgeid, virsikuvärvi, punakaid ja rohelisi kive.

Kivi on alati seostatud Kuu, viljakuse, emaduse ja naiselikkuse jõuga, kaitseb ta eelkõige naissuguelundeid, vastavate haiguste eest, aidates ka sünnitamisel ja vähendab menstruatsioonivaevusi.

Ta on eriliselt naiseliku energiaga kivi, mida juba iidsetel aegadel kasutati naiste müsteeriumides. Samas on ta ka armastajate kiviks, lepitades armunute tülid, suurendades naiste veetlust ja kutsudes armastajaid üksteisele lähemale. Ühtunud paar aga sümboliseerib joogide kõrgeimat eesmärki, mehelike ja naiselike energiate ühtesulamist.

Kuukivi reageerib Kuu faasidele. Ta on kõige tugevam täiskuu ajal ning imab siis endasse lootuse, külluse, uuestisünni ja tarkuse jõudu. Vana kuu ajal aitab ta pöörduda sissepoole, jätta seljataha kõik vana ja oma küsimustele unenägudest vastuseid leida.

Kuukivi salapärane läige sümboliseerib hinge kasutamata võimalusi, kosmilist emakat, kust kõik alguse saab. Temas on samasugust ilu kui last ootava ema kiirguses. Kuukivi on tihedalt seotud tundekehaga. Ta aitab teadvustada enda ja oma lähedaste tundeid ja tasakaalustab tundeelu liigset erksust. Ta aitab inimesel oma tunnete olemusega nõustuda ja rahustab tormist meelt.

Kuukivi avardab ühemõõtmelist, ainult mõistusel põhinevat mõtteviisi ja pehmendab raskeid käitumismalle. Ta sobib inimestele, kes tahavad saada teadlikku ühendust oma intuitiivse poole ja tunnetega. Kuukivi õpetab, et südamesoovid täituvad siis, kui kuulatakse oma tundeid ja lastakse neil elule oma mõju avaldada.

-Judy Hall
Image by Stefan Schweihofer from Pixabay

error: Content is protected !!