MäekristallTänapäeval on see kivi tuntud paljude  omaduste tõttu. Nii asetatakse teda seljavalude ja selgroolülidega seotud hädade korral valutavatele piirkondadele kehal (kõige parem oleks teda kasutada koos merevaiguga). Lisaks on ta kasulik südamele, lümfidele, näärmetele ja vereringele, tugevdab käbinääret ja kopse, leevendab paljusid silmavaevusi. Rahustab kogu närvisüsteemi, andes jõudu ja vitaalsust.

Mäekristall aitab ka peavalude, soole- ja seedehaiguste puhul ning koos magnesiidi ja punase jaspisega on temast abi ka liigse kehakaalu korral. Ta lahendab ka kehasse kogunenud energiakuhjumisi (blokaade). Mäekristall on ideaalne meditatsioonikivi. Ka inimese siseilmas suudab ta lahendada emotsionaalseid kuhjumisi, asendades need tasakaalukusega.

Mäekristalli toimel muututakse seltsivamaks, väljendusvõimelisemaks, tundlikemaks ja oma kaasinimeste suhtes tähelepanelikumaks. Soodustab telepaatilise ühenduse saamist ja kõikide suhete selginemist. Mäekristall  aitab igasuguse teabe ratsionaalset mõtestamist, kuna tugevdab igat mõttelist protsessi.

Tahuline kivi toob endaga ainult selgust ja puhtust ega lase kandjal porri laskuda; Ümar kivi aitab keskenduda, parandab mälu, kõnet ja mõttetegevust.

Mäekristalli võib kasutada kõigi tshakrate aktiviseerimisel, kuid kõige tugevam on ta kolmanda silma, päikesepõimiku ja südametshakra mõjutamisel. Õigupoolest tuleks mäekristall kaasata iga poolvääriskivi kasutuse või ravi juurde, kuna ta tasakaalustab ja puhastab aurat, olles üheaegselt nii saatja kui koguja, kusjuures saatjana tugevam.

Et mäekristalli energia on alati puhas ja selge, mõjub ta sügavalt igasse tshakrasse, pannes niimoodi kogu kehas energia vabalt liikuma. Mäekristalli kasutavad abivahendina selgeltnägijad ja varjatud teabe saajad. Soodustab kolmanda silma avanemist.

Ka hooldus on lihtne: 1–2 korda kuus voolava vee all maha laadida ja asetada päikese kätte taastuma.

-Judy Hall
Image by Ursula from Pixabay 

error: Content is protected !!