fluoriitKuna sellel kivil on väga kõrge fluoriidisisaldus, mõjutab ta eriti tugevalt luude moodustumist, seega tasub teda kasutada luuhaiguste (artriidi, osteoporoosi, artroosi), aga ka luumurdude puhul. Tugevdab luustikku ja hambaid. Väga sobiv lastele, sest soodustab toidu kaudu saadavate tähtsate mineraalainete ja mikroelementide imendumist ja kohandumist organismis. Tugevdab ja taastab limaskesti, kopse ning kopsuteid. Mõjub soodsalt maksale ja mongolismi[kolla]tõvest paranemisele.

Fluoriiti kasutatakse vähktõve algstaadiumis; gripi ja teiste viirushaiguste puhul. Suurepärane mõtluskivi. Fluoriit muudab inimese intuitiivsed aistingud täpsemateks ja aitab seega valida endale kaaslasi ning teha õigeid otsuseid. Ta soodustab mõtlemisprotsessi ja arendab uute perspektiivide tajumist, seega Ka kõige keerukamate probleemide puhul näitab, et neid on võimalik avardunud ja uusi perspektiive mõistva teadvuse abil lahendada. Soodustab vastutustundlikust, suurendab keskendumisvõimet ning vähendab stressi. Ta on heaks kaaslaseks teaduse ja tehnikaga tegelevatele inimestele.

Fluoriit puhastab meelt ja aurat ning kaitseb negatiivsete võngete eest. Sobib hästi ravijatele ja neile, kes oma tööga pidevalt energiat teistele annavad.

Kollane fluoriit on seotud päikesepõimikuga ja toob tarkust ning keskendumisvõimet.

Ro

osa ja roheline fluoriit on südame kivid, mis mõjuvad tundeelule.

Sinine on kurgutshakra kivi ja annab rahu ning selgust. images

Lilla on seotud laubatshakra (Kolmanda silma) ja pealae e. kroontshakraga. Ta suurendab andumust ja vaimsete asjade mõistmist. Ta on suurepärane mõtluskivi, sest ta aktiviseerib kõrgemaid teadvuseseisundeid.

Valge fluoriit esindab ühtsust ja toimib kõikide energiakeskuste tasandil. Sobib suurepäraselt intellektuaalseks tööks koolis või kontoris, kuna soodustab aju vastuvõtuvõimet ja keskendumist.

-Judy Hall
Image by Graciela Zerpa from Pixabay 

error: Content is protected !!