MalahhiitMalahhiit on kaitsekivi, mida soovitatakse muuhulgas ka rasedatele naistele. Vasesisalduse tõttu malahhiit soojendab ning teda kasutatakse reuma, astma, voolmete, hambavalu ja naistehaiguste raviks. Ta imeb endasse valu ja negatiivset energiat ning puhastab rakke. Malahhiidi võib asetada valu leevendamiseks haige koha peale. Ta sobib hästi palaviku, põletike ja venituste raviks.

Lihvitud malahhiidi pinnal paistavad mustad triibud ja spiraalid. Neist moodustuvad ringid sümboliseerivad liikumist, muutumist ja uuestisündi. Malahhiit, mis mõjub sügavamal teadvuse tasandil, on võimsa puhastava toimega ja aitab vabaneda hirmust, süütundest ning enesepiiramisest. Tundekeha tasandil puhastab ta aura sinna kogunenud negatiivsest energiast.

Malahhiit soodustab sisemist arengut ja uuenemist ning puhastab sügavaid alateadlikke tundeid, milleni meel ei ulatu. Ta on otsekui roheline madu, kelle mürk ravib ja noorendab inimest. Ta aitab tegutseda otsustavalt ja julgelt, sest hajutab kõik seesmised hirmud ja pinged. Ta aitab meil iseenesega kohtuda. Teda võib kasutada siis, kui tahetakse vabaneda vanadest mõttemallidest ja piiranguid seadvatest hoiakutest. Ta aitab loobuda vanast, et uus saaks esile kerkida.

Malahhiit on seotud harmooniaga, seetõttu sobib ta kirjanikele, poeetidele, kunstnikele ja näitlejatele. Kuid selle kivi kandmine eeldab ka pidevat tööd iseendaga, kuna võib kivi kandja suhtes esile kutsuda kaasinimeste tugeva (vahel isegi ebaterve) huvi.

Parim kivi Kaaludele, suurendades harmooniat ja ligitõmbavust. Sobib ka Sõnnile ja Lõvile. Kui kivi pidevalt füüsiliseks või vaimseks puhastumiseks kasutada, siis ta väsib ning muutub kahvatuks. Ta on habras ning allub kergesti hapete, vee ja kuumuse mõjudele.Veega puhastada pole soovitav, sest siis muutub kivi hapraks ja kaotab oma läike.

Malahhiiti on võimalik laadida, kui asetada ta ööpäevaks mäekristalli peale, matta maasse või panna meresoola sisse seisma.

-Judy Hall
Image by Ondřej Synek from Pixabay 

error: Content is protected !!