Epsomi soola ehk magneesiumsulfaadi koostisained on magneesium, hapnik ja väävel.

Soola peamisel komponendil magneesiumil on tähtis roll tervises ja üldises heaolus. Muuhulgas reguleerib magneesium enam kui 325 ensüümi aktiivsust ning samuti mitmeid kehalisi funktsioone – lihaste tööd, energia tootmist, kahjulike mürkide väljaviimist jne.

Epsomi soolal on täheldatud järgnevaid kasulikke toimeid:

  • stressi vähenemine,
  • une ja keskendumisvõime paranemine,
  • verevarustuse suurenemine lihastes ja nahas,
  • lihaste ja närvide töö paranemine,
  • põletike leevenemine,
  • toitainete imendumise paranemine,
  • migreenipeavalu ennetus või vähenemine,
  • vererõhu alanemine,
  • energia ja heaolutunde suurenemine,
  • naha seisukorra paranemine jn

Näo- ja kehakoorija.

Magneesiumsulfaadist saab kiiresti näokoorija valmistada. Selleks läheb vaja võrdsetes kogustes mõnda niisutavat kreemi ja  Inglise soola. Segage neid homogeense konsistentsi moodustumiseni, seejärel kandke näole nagu tavalist koorijat. Hoidke peal 3 minutit ja peske siis sooja veega maha. Selline koorija puhastab nägu sügavuti, vabastab vistrikest. Eriti kasulik on magneesiumist koorijat kasutada regulaarselt väga rasuse naha hoolduseks.

Juuste kohevuseks.

Segage kokku võrdsetes kogustes Inglise soola ja juustepalsamit. Kandke segu 20 minutiks juustele. Loputage veega.

Lõõgastavaks vanniks.

Vahend stressi maandamiseks pärast pingelist päeva, närvide rahustamiseks. Kaks klaasi soola kuuma vanni kohta. Arvatakse, et Inglise sool  ergastab koguni mõistust! Niisugune efekt on sellel vannil. Ka puhastab Inglise soolaga vann organismi toksiinidest ja leevendab peavalu. Vanni võib lisada aroomiks eeterlikke õlisid. Sellist vanni võib võtta kolm korda nädalas 15-20 minutit.

Sooja vee ja Inglise soolaga jalavannid leevendavad jalavalu, kõrvaldavad higilõhna ja pehmendavad nahka. Selleks lisage ½ klaasi Inglise soola sooja veega kaussi. Pange jalad vette ja hoidke nii kaua, kui soovite, kuid mitte vähem kui 15 minutit.

Lihasvalud.

Sool viib organismist vedelikud välja ja vähendab kudede turset. Koos vedelikuga väljub organismist naha kaudu ka piimhape, mille kogunemine soodustab lihasvalu teket. Lõõgastuge kuumas vannis, kuhu on lisatud 1-2 klaasi Epsomi soola.

Organismi detoksikatsioon.

Selles retseptis on peamine toimeaine Inglise sool. Standardse vanni koostisained:

meresool – 1 klaas
Inglise sool – 2 klaasi
söögisooda – ½ klaasi
eeterlikud õlid – 10 tilka

Kõik ained tuleb kokku segada, seejärel lisada eeterlikud õlid ja uuesti segada. Kui lisate veel ka ½ klaasi sidrunhapet, saate koostisainete reaktsiooni tulemusel kihiseva ja vahutava vanni. Pärast Inglise soola vanni tunnete end kurnatuna. Teie organism on sedavõrd puhastunud, et nõuab rahu ja und. Seetõttu võib seda vanni võtta vaid enne uinumist! Veetemperatuur ei tohi ületada 38 kraadi. Nii imenduvad kasulikud ained teie organismi kõige paremini.

Võtke vanni üksnes isteasendis, et südamepiirkond jääks veest välja.

NB! Soolavanni vastunäidustused on järgmised: neeruhaigused, hüpertoonia, rasedus, menstruatsioon, veenilaiendid.

Akne.

Kui teil on akne, võib sool aidata eemaldada kärbunud naha, liigse rasva ja veidi nahka ravida. Magneesiumsulfaat sisaldab magneesiumit bioomastataval kujul, see imendub nahka ja lõõgastab lihaseid, vabastab pingest ja vähendab põletikuprotsesse. Pehmendab suurepäraselt tundlikku ja ärritunud nahka, tekitab nõrga leeliselise keskkonna, kaitstes sellega  nahka infektsioonide eest. Segage kokku pool teelusikatäit Inglise soola  ja oma pesemisvahend ning masseerige sellega nägu.

Toataimed.

Kaks supilusikatäit liitri vee kohta; taimede igakuiseks väetamiseks.

Roosid: Üks supilusikatäis taime kasvu iga 30 cm kohta; kasutada iga 2 nädala tagant. Puistake ka ½ klaasi  soola mullasse taime juurtele, et kasvaksid lopsakad õied. Leotage põõsaistikuid liitris vees, kuhu on lisatud üks klaas Inglise soola, et juured muutuksid tugevamaks. Lisage üks supilusikatäis Inglise soola igasse istutusauku.

Tomatid ja paprika:  1 supilusikatäis taime kasvu iga 30 cm kohta; kasutada iga 2 nädala tagant, et vältida lehtede kollaseks muutumist.

Õistaimed:
Lisada 1 supilusikatäis Inglise soola 1 liitri vee kohta. See segu aitab õiel tugevaks saada.

Muru: 1.36 kilogrammi iga 116 ruutmeetri kohta. Puistata või  lahustada vees ning pihustada.

Põõsad (igihaljad  taimed, asalead, rododendronid): 1 supilusikatäis iga 9 ruutmeetri kohta. Kasutage juurte piirkonnas iga 2-4 nädala tagant.

allikas: http://polsergmich.blogspot.com/

error: Content is protected !!