Suhte hoidmiseks sulgeme vahel silmad mõningate ilmselgete probleemide ees. Kuid tasub mõista, et kui te liidul pole kindlat alust, jõuab suhe niikuinii varem või hiljem lõpusirgele. Seega, mida varem te probleemi tunnistate, seda kiiremini saate tõsisematest ebameeldivustest vabaneda. See võimaldab teil lõpetada kasutute emotsioonide toitmise.

Siin on mõned laused, mis näitavad, et partner ei võta teie suhet tõsiselt:

„Ootame, enne kui suuri plaane tegema hakkame”

Kui märkate, et partner keeldub ikka ja jälle tulevikku arutamast, on käes aeg mõista, et ta ei võta teid nii tõsiselt, kui tahaksite. Näiteks iga kord, kui proovite temaga rääkida sellest, kuhu järgmisel suvel puhkama minna, viib ta jututeema mujale. See on häiresignaal.

„Ärme räägime sellest“

Emotsioonide jagamine on mis tahes suhte oluline osa. Tõsises suhtes räägivad mõlemad partnerid üksteisele pidevalt oma tunnetest ja emotsioonidest, tänu millele muutub side ainult  tugevamaks. Kui teie partner ei räägi kunagi oma tunnetest,  ei tunne ta tõenäoliselt teie vastu midagi.

„Oh jah, mul on sinust kahju“

Tõsises suhtes tunnevad inimesed end turvaliselt. Nad teavad, et hätta jäädes võivad nad alati partneri toetusele loota. Mis saab aga siis, kui partner hoidub teiega suhtlemast selliste trafarettlausetega nagu „Mul on sinust kahju” ja saadab teid oma vanemate ja sõprade juurde end tühjaks rääkima? Teda lihtsalt ei huvita teie probleemid.

„Oled alati mu mõtetes“

Ükskõik kui meeldivalt see lause ka ei kõlaks, võib see olla väga petlik. Muidugi võib seda öelda kogu südamest, kuid kõik sõltub kontekstist. Kui saate selliseid imalaid ülestunnistusi ainult telefonisõnumitega, kuid silmast silma neid ei öelda, siis on kindlasti midagi valesti.

„Olen vabadele suhetele avatud“

Kui kummalgi teist pole avatud suhete vastu midagi, on partneril õigus selliseid asju öelda. Aga kui soovite muud, siis kõlab see lause väga kummaliselt.

„Ma ei saa praegu öelda, mida teen puhkepäevadel“

Kui teie potentsiaalne partner ütleb midagi sellist,  siis tähendab see seda, et olete vaid üks  paljudest võimalustest. Tema tähelepanu ei köida üksnes teie.  Ja kuni viimase hetkeni ei suuda ta otsustada, kas tal on seda suhet vaja või mitte.

„Tahan sind kohe siin ja praegu“

Ainult voodirõõmudel põhinev suhe pole kõige hullem, kuid  seda üksnes siis, kui mõlemad  seda soovivad. Aga kui partner palub teil tulla enda juurde ainult selleks, et teiega voodisse minna, siis pole tal kindlasti tõsiseid kavatsusi.

«. . . . . »

Vaikus! Sellest piisab mis tahes suhte tapmiseks. Inimesed peavad omavahel suhtlema, et end üksteisega mugavalt tunda. Kui partner ei otsi teie lähedust või ta reageerib teie katsetele temaga kontakti luua vaikimisega,  siis pole ta teile määratud. Peaksite edasi liikuma.

Kui kuulete pidevalt oma väljavalitult enamikku neist lausetest, on aeg mõelda, kas teil on üldse ühist tulevikku. Ärge süüdistage oma partnerit kõigis surmapattudes. Tõenäoliselt pole te lihtsalt teineteise jaoks loodud. Ja ongi kõik!

Tekst: https://www.cluber.com.ua/lifestyle/

Photo by cottonbro: pexels.com

error: Content is protected !!