Arengufaas I.

mitteteadlik inimeneTäna tekkis mul tugev soov kirjutada isiksuse arengufaasidest. Katsun kirja panna olulised punktid hästi lühidalt. See teema on tegelikult üpris lai ja sisaldab mitmeid nüansse, kuid arvan, et ka lühike kokkuvõte aitab paljudel  iseennast mõista. Kõik, mida ma siin kirjutan, ei pretendeeri absoluutsele tõele. Need on minu enda arusaamad, taipamised ja kogemus. Kui kirjutatu aitab kedagi arengus edasi, siis olen väga õnnelik 🙂

Niisiis, inimesed jagunevad oma arengufaasis kolmeks: magav ehk mitteteadlik inimene, ärkvel ehk arusaaja inimene ja ärganud ehk teadlik inimene.

Magav ehk mitteteadlik inimene.

See inimene ei tea, kes ta on (indiviidina), ja ei tea, mida ta teha tahab. Ja kuna ta seda ei tea, siis jäljendab ta alati kedagi teist. Tal on olemas iidol ehk jumala tasemele tõstetud teine isik, keda ta kummardab ja jäljendab. Ta muutub oma iidoli sarnaseks: hakkab tema moodi käituma, riietuma, rääkima ja siiralt uskuma, et ta ongi tema. Juhul, kui on tegemist inimestega, kes kummardavad ühte ja sama inimest, tunneb neid ära selle järgi, et nad on justkui selle iidoli kloonid, sellised copy-paste-versioonid, kes isegi ei saa aru, et elavad võõra inimese elu. Teine asi, millest nad aru ei saa, on see, et toidavad iidolit oma energiaga ehk annavad vabatahtlikult teisele inimesele selle energia, mis neile on antud omaenda loomingu loomiseks. Too kasutab omakorda süüdimatult seda enda hüvanguks, toitub tähelepanu energiast ja teeb kõik selleks, et suurendada oma jüngrite arvu, sest ta saab väga hästi aru, et ilma selle jumaldava  tähelepanuta ei ole ka temal eksisteerimise võimalust. See, kuidas jumala staatuses inimene enda ümber teisi hoiab, on omaette lugu, millesse hetkel ei hakka süvenema.

Kahjuks ei kujuta mitteteadlik inimene endale ette elu ilma iidolita.

Tal on alati vaja kedagi, keda järgida, sest muidu tekkib tal tohutu hirm. Ja üldjuhul ongi selline inimene pidevalt hirmul, tal on paanika- ja vihahood, ta on  närviline ja  ebakindel. Rõõmu tunneb see õnnetu väga harva ja enamasti on see rõõmupuhang tekkinud tänu oma iidoli tähelepanule.

Samuti on ta kergesti juhitav, allub käsule (isegi kui talle ei meeldi see, mida kästakse teha, kuid hirm on suurem, ja ta allub), vihkab oma tööd, kuid teeb seda raha pärast. Ei talu kriitikat üldse! Võtab head nõu agressiivselt vastu ja valab oma pahameele kõikide lähedal olevate inimeste peale välja. Ta on tihti väsinud, sõltub teiste inimeste arvamusest, valetab iseendale ja teistele, ei tunnista kunagi oma vigu ja kõik teised on tema jaoks pahad ja süüdi selles, et tal ei lähe hästi…

Selle nimekirja võib veel pikalt jätkata, kuid arvan, et sellest piisab.

Siinkohal tahan märkida, et mitteteadlik inimene ei võrdu halva inimesega. Mitteteadlik võib olla suurepärane ja armastav ema, kohusetundlik ja töökas pereisa ning mitme kõrgharidusega minister. Lihtsalt nende mõtlemise süsteem ei lase neil asju erineva nurga alt vaadata. Veel lihtsamini öeldes, nemad näevad maailma 2D-filmina.

Olgem ausad, olen ise selline olnud ja siis arvasin, et tean elust kõike.  Ma ei tahtnud mitte kuidagi aru saada, et maailm ei ole ainult see, mida ma silmaga näen, ja ei kujutanud ette, et elu võib olla imeline, värviline, vinge töökoha, lahedate sõprade ja üleüldse inimestega.

-Delia (5. detsember 2019)
Photo by John Noonan on Unsplash

Loe ärkvel ehk arusaaja inimese kohta järgmisest artiklist SIIT:

error: Content is protected !!