Ma kannatasin halbade suhete tõttuMa kannatasin halbade suhete tõttu, sest tõmbasin ligi vaid ühte tüüp mehi, kes vajasid tuge*  ja ei olnud üldse võimelised iseenda elu eest vastutama.

Tean väga paljusid naisi, kes on samasuguses olukorras: tõmbavad ligi petiseid, truudusemurdjaid, emotsionaalselt ebastabiilseid ning hingelt katkiseid mehi, alkohoolikuid, narkomaane, psühhopaate. Nad tõmbavad magnetina ligi mehe purunenud hinge kilde ja tunnevad seejuures kohustust killud kokku korjata ja hing ära parandada.

Iga kord, kui püüdsin seda teha, tabas mind ebaõnn. Ma ei andnud endale kordagi võimalust kas või sekundiks taganeda ja küsida, miks ma nii teen ning miks ma tunnen kohustust joosta kedagi päästma, kellegi hinge kildhaaval kokku korjama. Mu ennastsalgavus pani mind mõtlema, et see sekund pole tähtis, sest ma jooksen ju kokku korjama kellegi teise kilde – see on tähtis.

Lõpuks mõistsin, miks ma tõmbasin ligi „katkiseid“ mehi. Ma lihtsalt uskusin kogu hingest, et suudan nad päästa.

Meie, naised, ennastsalgavad ning alati teistest mõtlevad, usume, et oleme ainsad, kelle pärast mees jätab petmise ja muutub truuks partneriks. Usume, et suudame neid alkoholi ja uimastite küüsist päästa. Usume, et meie abiga suudab mees ületada kõik takistused ja probleemid ning rühib koos meiega helgesse tulevikku. Ka usume, et suudame vabastada ta tohutu emotsionaalse koorma alt, mida ta aastaid turjal on kandnud.

Me tõmbame alateadlikult selliseid mehi ligi, sest arvame, et nad vajavad meid. Ja nad maha jätta oleks sama, kui muutuda isekaks, tundetuks ja halastamatuks.

Kuid kõige kurvem on see, et me süüdistame end pidevalt selles, et nad ei muutu.

Iga kord, kui nad iseendaga hakkama ei saa, arvame, et see on meie pärast, et meie ei suutnud neid aidata. Iga kord, kui nad meid alt veavad, arvame, et oleme hoopis ise neid alt vedanud. Me muutume nende jaoks justkui aluseks, millele nad küünarnukkidega toetuvad, ja see loob neile pettekujutluse, nagu nad saaksid tugevamaks. Nad hakkavad igasuguseid asju välja mõtlema, et meid enda juures kinni hoida, sisendades meile, et kahjuks ei saa nad meile muud peale iseenda pakkuda.

Seda võib võrrelda madalikule kinni jäänud paadiga, mis ei saa kuhugipoole liikuma. Paadi peremees ei võta aga midagi ette – lihtsalt istub ja ootab, et keegi ta vette tõmbaks.

Milleks me siis iga kord tunneme kohustust võõraid probleeme enda turjal kanda?

Tegelikult mõistavad naised tänu sellistele meestele, et on täiesti normaalne olla veidi isekas, viimaks ometi armastada iseennast ning mõtelda eeskätt iseendale, mitte teistele. Sellised mehed näitavad naisele eelkõige seda, mille kallal ta ise peab tööd tegema. Ta peab lõpetama teise inimese kildude kokkukorjamise – see pole tema ülesanne.

Me peame mõistma, et teise inimese õnne eest vastutada pole meie ülesanne. Me oleme väärt partnerit, kes ei vaja tuge, kes on ise juba tugev ja terve. Tarvitseb meil vaid sellest aru saada, kui hakkame kildudest mööda käima.

Mees, kes armastab ja on armastust väärt, ei lepi kunagi meie püüdega korjata kokku tema purunenud hinge killud. Ta teab suurepäraselt, et nii kui me püüame seda teha, haavame ennast ja teeme kahju vaid endale.

Lõpetage teiste inimeste probleemide pärast muretsemine. Keskenduge endale, parandage ära oma hingehaavad ja kohake inimest, keda väärite.

Oma harjumusi, mõtteviisi, käitumismustreid on vaevaline muuta. Kuid mõelge, kui palju te tulevikus võidate. Kinkige endale olemisrõõm, armastus, hoolige endast. Ärge hoidke kokku enda arvelt teiste probleemide pärast.

Kuidas siis kaitsta end meeste eest, kes vajavad tuge?

  • Tuleb ära tunda seda tüüpi mehed, nende käitumine, rääkimis- ja tegutsemismaneer. Nii kui tunnete selliseid vibratsioone – jookske! Mitte neid abistama, kildhaaval kokku korjama, vaid nendest kaugele.
  • Esitage endale õige küsimus. Enne kui küsida, kuidas saab teda päästa, küsige, kuidas kaitsta end tema eest ja endale mitte kahju teha. Ennastsalgav olla on ilus küll, kuid tuleb mõelda, kus teie ennastsalgavust omakasupüüdmatult kasutatakse ja kus teile kaela peale istutakse. Teil tuleb mõista, et eelkõige peate enda peale mõtlema.
  • Järgige oma intuitsiooni. Teie intuitsioon on teie parim sõber. See hoiatab teid, kui miski on halvasti. Te ei saa sellist inimest muuta või aidata, kes pole teile määratud.
  • Ärge unustage, kes te olete. Te teate, mida väärt olete ja mida tahate. Õppige armastama ja austama iseennast ning olema iseseisev.

Ärge kunagi pidage viha selle inimese peale, kelle pärast olete kannatanud. Öelge talle aitäh. Kui poleks olnud teda, poleks te mõistnud, et käes on muutuste aeg. See inimene näitas teile, mille kallal te peate tööd tegema, aitas mõista, et te ei kanna vastutust võõra õnne eest, aitas mõista, et ennast armastada ei ole isekas.

Me peame olema tänulikud inimestele, tänu kellele oleme saanud paremaks ja teadvustanud end kui isiksust ning avanud sellega ukse väärilisele partnerile.

*Tuge vajavad mitte ainult mehed, vaid ka naised. Artiklit ei tule lugeda kui süüdistust meeste aadressil, vaid kui teksti, mis selgitab meeste ja naiste suhteid.

Autor: Elyane Youssef  http://www.elephantjournal.com/

Photo: pinterest

error: Content is protected !!