Kas abielumehesse armunud?

kas abielumehesse armunudMehe hinnang situatsioonile:

Abielumehega võivad tekkida suhted täiesti erinevatel naistel. Selle vastu pole kaitstud ükski õrnema soo esindaja – siin ei mängi mingit rolli vanus, haridus, etniline kuuluvus ega kultuuritase. Samuti võin kinnitada, et tihtilugu leiab abielumehe armuke end lõhkise küna eest – üksi ja vahel sügava haavaga südames. Ükskõik kui tark ja kogenud armastuskolmnurga tekitanud naine ka poleks, on sellest väljatulek valus. 

Kas abielumehe armukeseks olemine on süüdimõistev kohtuotsus?

Sa juba mõistad, kuhu ma sihin: abielumehe armastus on lugu, mis ei lõpe hästi. Kuid ma ei kirjuta neid ridu selleks, et kedagi häbistada või kellelegi midagi ette heita. Võimalik, et sa oled seni vaid süütult fantaseerinud, kuidas abielumeest ära võrgutada, aga selle artikli kaudu tahab Universum sind hoiatada, et parem on peatuda, sügavalt sisse hingata ja muu siht silme ette seada.
Võimalik, et sa mõtled: „Minu olukord on teistsugune – ta on sugulashing ja me saame õnnelikuks.“ Kuid kogemus näitab, et vähemalt üks alljärgnevast viiest tõest käib sinu juhtumi kohta. Mõistan, et tundeid kontrollida võib olla üpris raske, eriti, kui suhted on juba sisse seatud.

Tõde nr.1 : Pole midagi hirmsat sellise abielu lõhkumises, mis on juba ammu lõhki.

On kombeks arvata, et oled ta naisest parem – ilusam, seksikam, hellem. Aga kui mehel oli äraminek juba niikuinii mõttes, oled sina tõenäoliselt lähim väljapääs, viis, kuidas probleemsest abielust vabaneda. Kas oli lihtne abielumeest ära meelitada? Vara rõõmustada – ta kavatses niikuinii ära minna.

Nr. 2. Te vahetate rollid

Abielumehega loodud suhte varases staadiumis on seda väidet raske uskuda. Lõppude lõpuks on ju tema see, kes sind „püüab“, on ju nii? Ja esialgu ei pakkunud ta sulle isegi huvi. Kuid psühholoogia toimibki just nii: eesmärgini jõuda, tunda end vallutajana, seejärel igavlemine ja tagasikäik – oma perekonna juurde. Ja siis hakkad aru saama, et su suhted abielumehega pole enam nii kirglikud, ning peagi märkad, et hoopis sinul tuleb teda „püüda“. On sul seda vaja? Vaevalt. Kuhu see viib? Su suhted abielumehega lõpevad sama ootamatult kui olid alanud.

kas abielumehesse armunud?Nr. 3. Kulutad elu asjatult

Vahel võib armukese stereotüüp võtta tööabikaasa rolli, kes käib abielumehest ülemuse või kolleegiga komandeeringutes ning eelistab mitte märgata seda fakti, et ta on vajalik vaid niivõrd-kuivõrd. Selline naine usub pühalikult, et kõik muutub ning nad elavad koos kaua ja õnnelikult. Kas abielumees võib sellises olukorras armastada? Vähe tõenäoline. Armuke on siin vaid mängukann, kes aitab igavate sõitude aega lühendada. Mis tunnetest saab siin juttu olla?
Mõnedele jõuab ajapikku kohale, et nad ei erine eskorttüdrukutest mitte millegi poolest. Kui,
siis ehk ainult selle poolest, et teenuse eest ei maksta avalikult. Ülejäänud aga jätkavad abielumehe komandeeringuarmukese rolli, mis võib neilt enne nii mõnegi aasta nõuda, kuni neile otse näkku ei öelda, et nende teeneid rohkem ei vajata.

Jäta meelde banaalne, kuid väga tähtis tõde – sa väärid seda, et olla kellegi elu keskpunkt, selle asemel et olla kellegi tagahoovis. Muidu on aastate pärast, olukorda mõistes, väga kibe ja valus. Muide, komandeeringute näide on kõigest näide, tegelikult kuuluvad sellesse kategooriasse kõik abielumeestega sõlmitud suhted, milles aktiivseid perioode tuleb ette vaid siis, kui need mehele sobivad.

Nr. 4. Halva abielu jaoks on vaja kahte inimest

Abielumehega loodud suhete psühholoogia põhineb tihtilugu seksil ja „halva“ naise tagarääkimisel. Konks on selles, et „halva“ naisega pole ta abielus juhuslikult. Sina tead vaid ühe poole versiooni ja just seda võtad tõe pähe. Jah, naine võib tõesti olla „hull ja õel nõid“. Kuid võimalik, et põhjus pole naises. Äkki mees jookseb iga seeliku järel. Äkki ta on kõik majapidamistööd naise õlule veeretanud, aga ise mängib tankidega. Või miljon teist „äkki“,millest sina abielumehe armukesena teada ei saa. On oht, et nii kui olete leidnud armastuskolmnurgast väljapääsu, muutud „hulluks ja õelaks nõiaks“ sina. Kuidas tulevik tundub? Roosiline?

Nr. 5.  Talle meeldib selline elu

Mugavuse mõttes valivad mõned mehed naiseks „töömesilase“, kes teeb süüa, koristab, kasvatab lapsi ja vajaduse korral pakub voodirõõme. Kuid abielumehe psühholoogia ei keela aeg-ajalt uue annuse adrenaliini ja uute muljete otsingul „ära eksida“. Sel eesmärgil otsitakse üldiselt naisi, kes pole küll nii head köögis, kuid see-eest võrratud sängis. Seni, kuni need seiklused varju jäävad, on ta kõigega rahul. Kuni naine oma „tööd“ hästi teeb, ei taha mees abielluda seksika nümfiga, kellega on vahel nii hea aega veeta.

Teeme kokkuvõtte? Kõige tõenäolisem, et õnnelikku tulevikku su suhetel abielumehega ei ole. Kõik, mida sa saad, on:
-teisejärgulise näitleja roll, kellele peakangelane iialgi täit tähelepanu ei pööra;
-ajutised suhted;
-abielumehe võrgutamispüüde tõttu kaob enesest lugupidamine;
-võimalus muutuda järjekordseks „hulluks õelaks“ armukeseks.

Nagu näed, pole variandid eriti roosilised. Erandeid tuleb ette. Kuid harva. Soovitan enne kaks korda ja seejärel veel kümme korda järele mõelda, enne kui abielumehega suhte lood. Muidugi, kui sa just ei tee seda sama eesmärgiga kui tema – meelelahutuseks.

-Jaroslav Samoilov

Photo by Anthony Tran on Unsplash

error: Content is protected !!