kaltsiitKaltsiiti kasutatakse masenduse ja emotsionaalsete šokkide ning traumade korral.

Aitab väga hästi lõdvestuda. Rohelisel kaltsiidil on allergiavastane toime, ta leevendab ka liigesehaigusi.  Kaltsiit on heaks kaaslaseks neile, kes liiguvad suurte vaimsete muutuste poole.

Kaltsiit toob ellu rõõmu ja kergust ning tasakaalustab mehelikku ja naiselikku energiat.

Ta aitab teadvusel meenutada minevikku ja tulevikus toimuvat ette aimata. Tugevate elamuste korral hoiab ta meele ja mõtted selgetena ning aitab sisemist rahu säilitada. Soodustab vabanemist hirmul põhinevatest mõttemallidest ja arusaamadest (eriti rohelise kivi kandmine). Kivi nihutab mõistuse poolt seatud piire, võimaldamaks intuitiivsel tarkusel teadvuseni jõuda. Läbipaistev kaltsiit on väga hea mõtluskivi.

Peentasandil kaltsiidi värvuste gamma puhastab, tasakaalustab ja annab energiat kõigile tšakratele.

Kaltsiit puhastab erituselundeid. See soodustab kaltsiumi omastamist luudes, kuid lahustab kaltsiumisoolade ladestusi, tugevdades skeletti ja lihaseid. See kergendab soolestiku ja naha seisundit, tugevdab immuunsüsteemi ja võib soodustada väikeste laste kasvamist.

Must kaltsiit toob hinge pärast traumat või stressi tagasi kehasse, leevendab depressiooni ja on kasulik kaaslane pimedas hingeöös.

sinine kaltsiitSinine kaltsiit on õrn kosumis- ja lõõgastumiskivi. See alandab vererõhku ja lahustab valu kõigil tasanditel. Leebelt närve rahustades ja murettegevaid asju pinnale tõstes, vabastab see negatiivsetest emotsioonidest.

Kirgas kaltsiit on “ravim kõige jaoks”, eriti eliksiiri puhul. See on võimas mürkide ärastaja. Füüsilisel tasandil tegutseb see kui antiseptik ja peentasanditel puhastab ning joondab kõiki tšakraid.

Kuldne kaltsiit on suurepärane meditatsiooniks ja häälestumiseks kõrgematele mentaalsetele tasanditele.

roheline kaltsiitRoheline kaltsiit on mentaalne tervendaja, mis lahustab jäigad uskumused ja vanad programmid ning taastab meele tasakaalu. See on võimas immuunsüsteemi stimulaator. Kivi neelab negatiivsust ja vabastab keha bakterinfektsioonidest.

islandi paguIslandi pagu (optiline kaltsiit) võimendab kujutisi ja ravib silmi. See võib aidata aru saada sõnade taha peidetud mõttest. Islandi pagu vähendab migreene põhjustavat pinget. Ideaalne peenkehade puhastaja.

Oranž kaltsiit on tugevasti energiat andev ja puhastav kivi. Ta tasakaalustab emotsioone, kõrvaldab hirmu ja saab jagu depressioonist. Ravib reproduktiivsüsteemi, sapipõit, eemaldab süsteemist lima.

roosa kaltsiitRoosa kaltsiit (mangaankaltsiit) on inglite maailmaga kontaktis olev südamekristall. Andestamise kivina vabastab see hirmu ja leina, mis hoiab südant minevikuvangis, tuues sisse tingimatu armastuse. See aitab tõsta eneseväärikust ja enesega leppida, ravitseb närve ja vabastab pinge ning ärevuse.

punane kaltsiitPunane kaltsiit suurendab energiat, ülendab emotsioone, tugevdab tahtejõudu ja avab südametšakra. Füüsilisel tasandil ravitseb see kivi puusi jaalajäsemeid, lõdvestab liigeseid ja peentasandil kõrvaldab blokaade, mis takistavad teid elus edasi liikumast.

Rombiline kaltsiit tõrjub meeleloba ja toob vaimse vaikuse. Võimas mineviku tervendaja.

-Judy Hall

Image by Dede from Pixabay 

error: Content is protected !!