armastusSelleks, et teie aega mitte kulutada, katsun kõik lühidalt kirja panna, ilma selgitusteta. Vana ja uue aja armastusest. Mitteteadliku ja teadliku inimese armastusest.

Mitteteadlikud armastavad niiviisi:

Nad tahavad oma teistpoolt omada, täielikult kontrolli all hoida, teineteisest sõltuda. Väga tihti arvatakse, et kui ei joo, ei peksa, ei  tõmba ringi, siis armastab. Mõnel väljendub armastus lähedaste inimeste teenindamises (mitte ajada segamini oma elueesmärgi realiseerimist-teiste teenimist). Seejuures puudub neil enda elu vastu huvi. Ja isegi kui midagi sellesarnast on, siis ohvrimentaliteet ei lase sel huvil areneda. Lõpuks jääb  teiste teenindamine esikohale. Mitteteadlike inimeste „armastus“ põhineb hirmul, manipulatsioonil ja sõltuvusel. On selgemast selge, et kõigel sellel pole armastusega midagi pistmist.

Teadlikud armastavad järgmiselt:

Nad ei manipuleeri, hirmuta ega kontrolli. Nad usaldavad teinetest täielikult ja neil puudub soov oma partnerit  kontrollida. Need on sõltuvusest vabad suhted, kus partnerid püüavad võidu teineteise elu paremaks muuta.

Kuidas see võimalik on?

Kõigepealt tuleb hakata iseennast armastama, teadvustada oma terviklikkust, mõista mida sa tegelikult elult tahad. Loogiline, et sellisele inimesele ei ole vaja mingit teistpoolt ja  ta ei hakkagi teda kindlasti  otsima. Selline inimene on õnnelik iseenesest ja jagab rõõmuga oma õnne enda sarnasega. Ta võib rahulikult üksi elada, tundmata   end üksikuna. Kui kohtuvad kaks teadlikku ja terviklikku inimest, saab neist vabade ja õnnelike suhetega paar.

Teiseks, tuleb armastada teisi inimesi. Kui armastad, siis  võtad  neid sellisena, nagu nad on ja ei ürita muuta. Ei õpeta elama.

Armastades iseennast ja teisi, ei valeta sa kunagi ei endale ega teistele. Kõik on vabad valima, kellega suhelda ja kellega mitte. Draama, pisarad ja seljataga rääkimine ei ole enam teemaks. Inimesega, kes armastab ennast ja teisi, ei ole enam võimalik manipuleerida. Teda ei saa petta ega hirmutada.

Tahad austust- austa kõigepealt ennast ja teisi!

Tahad mõistmist- alusta endast ja mõista teisi!

Ole iseenda ja teistega aus!

-Delia

Image by pladicon2012acacias from Pixabay 

error: Content is protected !!