türkiis

SININE TÜRKIIS tugevdab südant ja silmi, leevendab silmahaigusi, tugevdab vereringet, vaigistab kõripõletikke, kopsu- ja hingamisteede haigusi.

Kasutatakse kõigi kõhnumist põhjustavate haiguste korral. Ka hapnikuvaeguse, veremürgituse ja stressi korral on türkiis oma rõõmsa kiirgusega head tegev.

Aitab paraneda viirus-, nakkus- ja põletikulistest haigustest. Muutnuna värvi või isegi mõranenuna, on ta oma jõu kandja/kasutaja tarvis täielikult ära kulutanud. Selline väljakurnatud kivi tuleks emakesele Maale kohemaid tagasi anda.

Türkiisi on kõikjal peetud kaitsvaks ja õnne toovaks kiviks.

Ta tõmbab negatiivse energia enda peale ja hoiatab omanikku värvi muutes ohu, õnnetuste, vägivalla ja haiguste eest. Türkiisi kohta arvati juba ammu, et ta hoiab hobust ja ratsanikku kukkumise eest, kuid see kaitsevõime kehtib ka teiste reisimisviiside kohta. Türkiis on lennuekipaazhide talisman. Temas sulavad üksteisesse taeva ja mere värvid ning ta sümboliseerib lõpmatust ja inimese ühinemist kõiksusega.

Meelele toimib kivi piiride laiendajana. Ta aitab end sõnades paremini väljendada ning avab loovuse kanaleid. Mõtluse harrastajatel aitab ta kuulda meele sisemist vaikust ning avab värava sisemise tarkuse allika juurde. Kivi energia on naiselik ning suurendab helluse ja armastamise võimet. Ta aitab paremini mõista teiste inimeste tundeid ja suurendab kaastunnet kõigi elusolendite vastu. Ta muudab kurvameelsed jälle rõõmsaks, annab jõudu keerulist olukorda kergemaks muuta. Ta innustab reisima ja uusi sõprussuhteid looma. Türkiis tunneb ennast hästi kuldraamistuses ja teda usutakse toovat õnne, armastust ja edu.

Sobivaim Veevalajale, indiaani traditsioonis ka Kaladele. Kuid kanda võivad teda ka kõikide teiste tähemärkide esindajad. Tshakrad: kõritshakra.

Valge türkiis: Tegemist on alles noore kiviga, mis pole veel täielikult välja kujunenud.

WhiteBuffaloTurquoiseTeda võib pidada suisa ohtlikuks, toob õnne vaid väga aktiivsetele n.ö. “täispanga peale minevatele” isikutele, kes riskeerivad selge eesmärgi nimel ega ole mängurid. Väga suure pingeväljaga. Valges maagias muutub mõjusaks, kui inimene riskeerib iseendaga. Kivi on Pluuto mõju all.

Rohelist türkiisi kutsutakse vanaks e. ”surnud” türkiisiks. See on enesekindlate, oma eesmärgi jubaMohave-Green-Turquoise saavutanute kivi, mis enamusele inimestest on vastunäidustatud, kuna säilitab olemasolevat ega lase seisundil/olukorral enam muutuda. Sobivaim kasutada vanematel, üle 64 aasta vanustel inimestel. Kivi on Saturni mõju all.

-Judy Hall

Foto

 

error: Content is protected !!