ametüstOMADUSED: Ametüst on üks kõige vaimsemaid kive, mis edendab jumaliku armastust, andes võime taibata selle tõelist olemust, ja ärgitades isetust ning vaimset tarkust. See avab intuitsiooni ja suurendab psüühilisi andeid. Ametüst on erakordselt kasulik meelele, rahustades või stimuleerides vastavalt vajadusele. See soodustab uute ideede omaksvõtmist ja ühendab põhjuse mõjuga. Ametüstil on tugev tervistav ja puhastav vägi ja see tõstab vaimset teadlikkust.

Lisaks tugevdab vastutustunnet, eneseväärtustamist ning hingerahu. Müstikute kivina toob ta endaga rahu ja tasakaalu ning sobib suurepäraselt meditatsiooniks ja keskendumiseks. Ametüst on seotud eestkoste, kõrgetel ametikohtadel asuvate sõprade ja tundlikkusega inimestevahelistes suhetes. Soodustab abielus abikaasadevaheliste sisemiste piirangute ületamist.

RAVIOMADUSED: AMETÜST mõjub eriti hästi nii peavalude ja migreenide kui ka närvidest tingitud valude ja pingete, peapöörituste, nägemis- ja tasakaaluhäirete korral. Tugevdades organismi üldist seisukorda, kaitstes ja ergastades näärmete ning hormoonide talitlust leevendab ta diabeedist tingitud vaevusi ning parandab ainevahetust. Aitab madala vererõhu, kehvveresuse ja teiste verehaiguste korral. Aitab vabaneda halbadest harjumustest (sõltuvus alkoholist); kõrvaldab hirmud muutuste ees ja laseb suhtuda tulevikku rahulikult. Eriti kasulik on ta lastele, kes oma negatiivseid emotsioone viha- ja raevupursetena väljendavad. Mõjub rahustavalt neurasteenia, hüsteeria, hirmuneurooside, langetõve ja tavatute meelereaktsioonide puhul.

ametüstTa sobib kasutamiseks suurtel üleminekuperioodidel. Peenemal tasandil tasakaalustab ametüst füüsilist, mentaalset ja emotsionaalset keha ning viib need kontakti vaimse kehaga. See puhastab aurat ja kujundab ümber negatiivset energiat. Ametüsti on eriti kasulik kanda kurgu või südame piirkonnas. . Kõhunäärmehäirete ja verehaiguste korral võib ametüsti ööseks asetada klaasi vette (ca pool klaasi vett) ja selle hommikul tühja kõhu peale ära juua.

AMETÜST on Kaalude mõjutuste all. Enim sobib AMETÜST õhumärkidele: Kaaludele, Kaksikutele ja Veevalajale. Soodsalt mõjub ka Neitsile, Amburile ja Jäärale

TSAKRAD: kolmas silm ja kroontshakra.

 -Judy Hall

Loe ka Kristallidest magamis- ja lastetuppa SIIN

error: Content is protected !!