karneoolKarneool leevendab vaevusi alakehas, seedetraktis ja soolestikus; soodustab mürkainete eraldumist organismist. Puhastab verd, neere, maksa ja põit, võib isegi neis organeis moodustunud kive lahustada.

Alandab kõrget vererõhku, kõrvaldab vereummistusi ja ergutab vereloomet. Leevendab astmaatilisi ja reumaatilisi vaevusi. Pidurdab ninaverejooksu ja parodontoosi arengut, tugevdab igemeid ja silmi, aitab säilitada naha nooruslikkust. Ta aktiviseerib seksuaalkeskust, kergendab menstruatsioonivaevusi ja tasakaalustab hormoonide talitlust.

Karneooli kuldsete sügislehtede taoline värv sümboliseerib küpset, sensuaalset ilu; inimest kes suudab ja tahab oma hinge sisemisi väärtusi teistega jagada. Ta muudab inimese sotsiaalsemaks, õpetab teda rõõmu tundma oma keha ja maise elu suurepärasuse üle, äratades seksuaalset iha. Ta sobib inimestele, kellel on raske oma seksuaalseid soove väljendada.

Karneool lisab inimesele optimismi, vastupidavust ja sallivust. Ta aitab ideid ja plaane teostada ning annab füüsilist jõudu. Karneool soojendab ja rahustab, sest ta on energeetiliselt maaga seotud. See kivi on sobiv kaaslane neile, kes tahavad keskenduda ning oma keha ja vaimu vahel paremat ühendust saavutada. Suurendab eneseusaldust ja aitab hinge sisemisi võimeid ja andeid paremini esile tuua. Teda kasutatakse ka eelmiste elude teadvustamisel. Karneool aitab perekonnaga seonduvaid kohustusi täita, samuti annab ta julgust oma sisehäält usaldada.

Karneool on Veenuse ja Pluuto maagiliselt ühitatud energia mõju all.

Sobib Jäärale, Sõnnile, Neitsile, Vähile, Kaladele, Lõvile

Tshakrad: sakraaltshakra

Alakeha- ja rasedusaegsete valude korral tuleks karneool umbes 20 minutiks alakõhule asetada – juba selle aja jooksul peaksid kaduma tsüstid ja muud selle piirkonna vaevused.

-Judi Hall
Foto: http://www.artiart.ru/

error: Content is protected !!