Hematiit on tarkuse ja julguse kivi. Ta suurendab rahu ja vähendab agressiivsust, peatab verejooksu.

HematiitSee lahustab negatiivsust ja takistab negatiivseid energiaid sisenemast aurasse, seades taas jalule keha rahu ja harmoonia. See kivi toetab pelglikke naisi, ergutab enesehinnangut ja ellujäämisvõimet, tugevdab tahtejõudu ja soodustab usaldusväärsust, sisendab usaldust.

Kivi kõrvaldab enesepiirangud ja aitab avarduda. Hematiit ravitseb ülesöömist, suitsetamist, üldse igal kujul ülemäärast enese tungidele järeleandmist. See kivi aitab Teil leppida vigadega ja tunnistada, et need on pigem õppimiskogemused kui õnnetused.

Hematiiti nimetatakse ka verekiviks, kuna tema lihvimisel värvub lihvimisvesi punaseks. Aktiviseerib vere- ja rakuloomet, mis ergutab vereringet ja südant. Kosutab kopse, maksa, põrna ja neere. Kiirendab haigusaegset või -järgset taastumist. Leevendab vereringehäiretest tingitud haigusi (veenilaiendid, -ummistused, embooliavaevused, verevalumid).

HEMATIIT on maagide kivi, mis sümboliseerib vaimu ja mateeria liitumist ning kaitseb astraalsete rünnakute eest. Suurendab keskendumisvõimet ja isiklikku külgetõmmet; aitab olulist ebaolulisest eristada, muutes inimese tahtejõulisemaks, vapramaks ja teovõimelisemaks. Julgustab uuesti alustama, arendab spontaansust, otsustusvõimet ja elujulgust. Tantrismis kasutatakse teda energia kogumiseks. Lihvitud hematiit särab nagu peegel ja peegeldab tagasi ümbruskonnast tuleva negatiivse energia, nii et see ei jõua inimese aurasse. Teda võibki kanda kaitse otstarbel. Kristalliteraapias kasutatakse teda aura ümber püsiva energeetilise kaitse loomiseks.

HEMATIIT on Marsi mõjutuste all. Ta on Jäära, Vähi ja Skorpioni kivi

Tshakrad:  juurtšakra ja seksuaaltšakra.

-Judi Hall

error: Content is protected !!