ahhaat
Image by Ondřej Synek from Pixabay

AHHAAT on hea tervise sümbol.

Ta on peeneteralise struktuuriga kihiline kaltsedon tavaliselt sinist, halli, pruuni, beezhi, roosat või valget värvi. Läbikumav või läbipaistmatu. Ahhaadid kuuluvad põhikivide hulka, mis toovad kaasa emotsionaalse, füüsilise ja intellektuaalse tasakaalu.

Ta elavdab keha talitlusi, annab julgust ja tugevdab südant. Tasakaalustab emotsioone ja annab füüsilise kindlustunde. Aitab silmahaiguste ja silmade nõrkuse korral. Tervendab magu ja emakat, puhastab lümfisüsteemi ja pankreast.

Mõjub hästi ka pea- ja seljavalude, krampide, langetõve, neeru- ja soolehaiguste, prostata, nahaärrituste ning tursete puhul. Tugevdab kopse, maksa ja aju (eriti kõnekeskust) ning ergutab seedimist. Kuna ahhaat kaitseb tärkavat elu, on ta kivina just rasedaile väga sobiv.

AHHAADI energiavõnked vabastavad meele ja keha sinna kogunenud takistustest või ummistustest ning soodustavad headust, pehmust, rahulikkust ja sisemist kindlust. See on kaitsevõimega kivi, s.t. hoiab inimesest eemal negatiivse (s.h. vampiiride, nõiadade jt.) energia, on teda kõige parem hoida just kodu kaitseks kurja eest. Peale selle mõjub ta rahustavalt ja pingeid maandavalt. Väga maalähedane kivi, mis toetab inimest rasketes olukordades.

ORANZI AHHAADI energia on ergastav ja aktiviseeriv. Ta aitab mineviku painetest vabaneda ja täielikult olevikule elada, andes jõudu ja kindlust tulevikku vaadata ning püstitatud eesmärke saavutada.

sinine ahhaat
Image by Robert Ramsay from Pixabay

SININE AHHAAT on läbikumav valge-sinisetriibuline kivi. Ta ravib kurguhaigusi ning kõnehäireid ja rahustab. Oma pehme energia tõttu sobib ta hästi häbelikele ja introvertsetele lastele. Tema omadused on samasugused kui kaltsedonil.

ROHELINE AHHAAT suurendab mentaalset ja emotsionaalset paindlikkust ning parandab otsustusvõimet. See on kasulik vaidluste lahendamisel.

ROOSA AHHAAT soodustab armastust lapse ja vanema vahel. Optimaalse efekti saavutamiseks panna südame kohale.

BOTSWANA AHHAAT  sobib suurepäraselt igaühele, kes on seotud tule või suitsuga. Botswana ahhaat otsib probleemidesse süvenemise asemel pigem lahendusi. See aitab depressiooni puhul. Mittefüüsilisel tasandil stimuleerib see kroontšakrat, tuues kuldsesse energiat juurde.

VALGE AHHAAT aitab säilitada elujõudu, kaitseb lapsi kurja eest.

-Judy Hall

Image by Ondřej Synek from Pixabay 

error: Content is protected !!