viie rütmi tantsStressist ja kaalust vabaks 5 rütmi tantsuga?

Kas Teil on olnud nii, et tahate midagi teha, aga ei tea mida? Tunnete, et Teil on palju energiat, aga ei oska seda kuhugi suunata? Otsite sellele energiale väljundit, aga ei leia? Või hoopis on Teil stress ja energiapuudus ja soovite oma energiavarusid suurendada? Kui Te arvate, et olete juba  kõike võimalikke variante proovinud, siis Te eksite 🙂

Olete Te kuulnud 5 rütmi tantsust?

Kui ei, siis lühidalt selgitades koosneb see tants viiest osast, mis on rütmid:

1.Voolamine– see on pidev sujuvate liigutustega liikumine
2.Tuli– see on rütmiline, katkendlik ja jõuline
3. Kaos– transs ja vabanemine
4. Lüürika– rõõm ja kergus
5. Vaikus– enesega olemine

 ”Tantsides õpib iseendaga olemist (voolamise ja vaikuse rütmides), enese kehtestamist (katkendlikus rütmis ehk staccatos), erinevatele rütmidele alistumist (kaose rütmis), teistega koos olemise tunnet, uue energia ja rõõmu tajumist (lüürikas). Viis rütmi ongi liikuv meditatsioon: “Paljud probleemid tekivad ju sellest, et oleme kinni mõtetes ehk siis peas. Vabastav on anda vahetevahel eesõigus kehale ja selle varjatud tarkusele. Täitsa vabalt võib enne vaevanud probleem peale tantsu leida lahenduse.” (Aive Antsov, Ajakiri Toit & Tervis, oktoober 2009)

Minu kogemus:

Reeglitevaba tants, kus üheks tingimuseks on see, et pead kuulama oma keha. Selleks paljud tantsijad panevad oma silmad kinni. Alguses võib uutel inimestel tekkida tunne, et nad on sattunud hullude tantsupeole, kuid kui inimene suudab vabaks lasta oma piirangud ja igasugused hinnangud, saab ta erilise kogemuse osaliseks. Imeline kogemus, kus inimene ei kontrolli oma keha. Mõistus ja Ego saavad aru küll, et toimub midagi sellist, mis ei mahu nende poolt seatud raamidesse, kuid keha tunneb ennast vabalt ja ta kasutab võimalust selleks, et maha raputada ebavajalik informatsioon, mis on kehasse kinni jäänud mitmetel põhjusel.

Keha hakkab tegema tavapärasest teistmoodi liigutusi, käed hakkavad liikuma erinevates suundades. Sa võid ootamatult avastada, et sinu enda keha on suuteline ennast väänama ja tegema sääraseid keerukujusid, mida sa poleks uneski osanud arvata, et su keha on selleks võimeline.

Huvitav on ka see, et kehal tekib tohutu jõud ja energia ja siis saab inimene aru, kui palju on kehas seda potentsiaali, mida lihtsalt laseme piirata meie enda Egol.

Tantsides 5 rütmi tantsu muutub inimene selliseks nagu ta sisemuses päriselt on, ta muutub Vabaks, ta leiab iseennast, hakkab paremini tundma oma keha ja mõistma, mida keha vajab. See on see aeg, kus inimest aktsepteeritakse kui vaba olendit, kus teda keegi ei kritiseeri, ei naera tema üle, ei anna hinnanguid ja ei õpeta teda elama. See on sisemise vabanemise ja avanemise hetk.

Kohati meenutas see tants mulle OSHO meditatsiooni, võiksin ka võrdsustada 5 rütmi tantsu ja meditatsiooni, sest nende kahe eesmärk ja lõpptulemus on minu jaoks sama. Niisiis, kui kellelgi on veel stress, siis 5 rütmi tants on hea stressimaandaja, samuti mõjub see tants väga hästi kehakaalule, järgmisel hommikul võib keha olla lausa paar kilo kergem. Kellel pole stressi ja vajadust kaalu langetada, siis võib kasutada 5 rütmi tantsu lihtsalt hea enesetunde ja positiivse tuju hoidmiseks.

Igal juhul mulle meeldis see pöörane tantsimine, mis siis, et kõrvalt vaadates võis see mõnele inimesele paista hullumaja hullunud patsientide tantsupeona.

-Delia

Photo by Diego Rosa on Unsplash

error: Content is protected !!