Kaneel on üks vanemaid vürtse ja on tuntud iidsetest aegadest. Seda mainitakse Vana-Hiinas juba umbes aastal 2800 eKr keiser Shennongi vürtside raamatus. Vana-Egiptuses kasutati kaneeli lõhnaainena. Vanaajal oli kaneel nii hinnatud, et teda peeti sobivaks kingituseks valitsejatele. Kaneeli raviomadusi kiitis Hippokrates 2500 aastat tagasi.
On leitud, et pool teelusikatäit kaneeli päevas vähendab diabeetikutel tunduvalt vere glükoosisisaldust. Toime avaldub ka kaneeli leotamisel tees, seda ka mittesuhkurtõbistel. Toimeaineks on MHCP (metüülhüdroksü-halkoon-polümeer), mis toimib insuliini taoliselt, soodustades suhkru omastamist rakkude poolt.
Kaneeli eeterlikku õli ekstraheeritakse aurudestilleerimise teel Cinnamomum zeylanicum puust, mida nimetatakse ka Tseiloni kaneeliks või tõeliseks kaneeliks. Ekstraheeritakse kahte tüüpi eeterlikke õlisid: üks lehtedest, mis on pehmem, kollase kuni helepruuni värvusega ja mida kasutatakse kõige sagedamini aroomiteraapias. Teine koorest, mis on tumepruuni värvi ja mida aroomiteraapias tavaliselt ei kasutata.
Kasutamine:
- Aroomiteraapias kasutatuna aroomiõlina mõjub soojendavalt, lihaspingeid leevendavalt ja närvisüsteemi tugevdavalt.
- Rahvameditsiinis hinnatakse teda väsimuse eemaldajana, närvisüsteemi tugevdajana, ajutegevuse ergutajana, vere puhastajana, lihaspingete leevendajana, veresuhkrutaseme reguleerijana, seedimise soodustajana, hingeõhu värskendajana, külmetushaigustest tingitud sümptomite leevendajana.
- Kaneeli eeterlik õli leiab kasutamist seebi, parfüümide, jm kosmeetikatoodete valmistamisel, aga ka alkohoolsete jookide ja toidu maitsestamisel.
- Eeterlikke õlisid kasutatakse vaimse ja füüsilise tervise toetamiseks ning tervikliku tasakaalu säilitamiseks: massaažis, vannis, saunas, kehaõlides, lõhnalampides, küünaldes, käte-, näo- ja nahahoolduses, parfüümides, vilditükikestel ruumilõhnastajana (ka autos), taskurätikutel ja meditatsioonis.
- Kaneel annab aroomiõlina soojendava mõju kehakreemidesse, massaažiõlidesse ja muudesse keha toetavatesse segudesse.
- Nahaõlid/massaaž: 1 tilk kolme teelusikatäie alusõli kohta
- Inhalatsioon: ca 6-8 tilka kuuma veega täidetud anumasse
- Vann: 1-2 tilka
- Saun: kuni 7 tilka leilivette, lavalaudadele või põrandale. Kogus sõltub sauna suurusest.
- Ruumi lõhnastamine: lõhnalamp kuni 6 tilka õli, radiaatorile asetatud vati või riidetükile kuni 6 tilka õli
Sobib kokku: nelk, apelsin, sidrun, laim, greip, mandariin, ylang-ylang
Ladinakeelne nimi: Cinnamomum Zeylanicum
Kasutatud taime osa: Lehed ja oksad
Allikas: Sri Lanka
Ekstraheerimismeetod: Aurudestilleerimine
Testige enne kasutamist: lahjendage 2 tilka eeterliku õli kas oliivi-, mandli-, kookose- või jojoobaõliga. Kandke segu randme siseküljele. Oodake 2-3 minutit. ( Kui nahk hakkab kipitama või sügelema, tuleb õli kohe maha pesta.) Vaadake, kas nahal on tekkinud punane laik. Kui jah, siis ei ole see teie nahale sobilik ja õli ei tohi enam naha peal kasutada. Kui reaktsiooni ei toimunud, siis teie keha võtab selle eeterliku õli tervendavaid omadusi vastu.
Eeterlike õlide kasutamine toimub iga inimese omal vastutusel!
Tähtis! Müüja ei vastuta toote mittesihipärasest kasutamisest põhjustatud negatiivsete tagajärgede ja kaebuste eest (punetus, kestendus, põletused jne)
Photo by volant on Unsplash
Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.