Jasmiini hinnatakse eeskätt lõhnameelt köitva aroomi tõttu.
Õisi ja nendest eraldatud õli on ammust aega pruugitud ka armujookide koostises. Kuivatatud jasmiiniõisi on kasutatud ohutise ehk amuletina, lõhnakottides ja viirukisegude koostises. Sellega jasmiiniõite eeldatavad maagilised võimed ei piirdu: usutakse, et nii õied kui ka nendest saadud õli on kindel vahend raha ja jõuka elujärje ligimeelitamiseks.
Jasmiiniõli tarvitusviisid. Kõige lihtsam on jasmiiniõli kasutada aroomteraapias, segades seda väheses koguses baasõliga. Saadud segu määritakse nahale, selle abil tehakse massaazi ja inhalatsiooni või lisatakse vanniveele. Juba antiikajal leotati jasmiiniõisi oliiviõlis ja seguga määriti nahka pärast kümblust.
Aroomteraapias pruugitakse jasmiiniõli kuiva ja tundliku naha, hingamisteede haiguste, meeste ja naiste seksuaalhäirete, närvilisuse, depressiooni, isutuse, psüühilise surutise, pinge, hirmu ja emotsionaalse ebakindluse ning külmuse korral.
Vähestes kogustes on jasmiiniõlil valu leevendav ja lihaseid lõdvestav toime. Ehkki jasmiiniõli eelloetletud toimed pole teadusuuringutega tõestatud, on sajandeid tehtud protseduurid kinnistanud usku nende mõjuvõimusse.
Teine võimalus on lisada jasmiiniõli difuusorisse.
Kolmanda moodusena võib jasmiiniõli õigetes vahekordades segada teiste tugevalt lõhnavate taimeõlidega, näiteks roosi-, sidruni-, pomerantsi- või sandlipuuõliga.
Tõsi, jasmiinilõhna ei tasuks ei looduslikult ega aroomteraapiaõlina liiga kaua nautida, sest osal inimestel võib see põhjustada peavalu ja iiveldust. Samuti ei soovitata jasmiiniõli kasutada raseduse ja imetamise ajal. Muidugi peaksid õli tarvitusest loobuma need inimesed, kes on ülitundlikud selle koostisosade suhtes.
Enamjagu maailmas toodetavast jasmiiniõlist kulub hoopiski ihuhooldustoodete tarbeks. Nii võib jasmiiniõite lõhnajälgi leida parfüümidest, kreemidest, seepidest, nahahooldusõlidest ja ðampoonidest.
Kasutussoovitus:
- Ärritava köha, kõri käheduse, häälepaelte põletiku, larüngiidi ning erinevate hingamisvaevuste ja bronhiidi puhul tilgutada 1-3 tilka difuuserisse ning hingata.
- Lihasvalu või liigeste jäikuse korral masseerid 1-2 tilka õli vastavale keha piirkonnale paar korda päevas.
- Nahahoolduses kuiva ja tundliku naha või akne korral lisada 1-2 tilka ühekordsesse kreemiannusese kuni olukorra normaliseerumiseni.
Sobib kokku: bergamott, viiruk, geraanium, sidrunhein, meliss, metsik apelsin, roos, seedripuu, piparmünt, rohemünt.
Ladinakeelne nimi: Jasminum Officinale
Kasutatud taime osa: Kuivatatud lehed
Päritolumaa: India
Ekstraheerimismeetod: Aurudestilleerimine
5% lahus viinamarjaseemneõlis
Eeterlike õlide kasutamine toimub iga inimese omal vastutusel!
Tähtis! Müüja ei vastuta toote mittesihipärasest kasutamisest põhjustatud negatiivsete tagajärgede ja kaebuste eest (punetus, kestendus, põletused jne)
Arvustused
Tooteülevaateid veel ei ole.