Kuidas näomassaazi kodus õigesti teha? Kui massaaži tehakse regulaarselt, mõjutab see nahka positiivselt korraga mitmel viisil:
- aktiveerib verevoolu ja parandab jumet;
- kiirendab ainevahetusprotsesse ja noorendab nahka;
- stimuleerib lümfivoolu ja kõrvaldab tursed;
- vähendab kortse ja aknearme;
- pinguldab näoovaali;
- aitab toime tulla punetuse ja aknega;
- soodustab kosmeetikavahendite imbumist nahakihtidesse.
Loomulikult on enda tehtud massaaži tulemus märgatav ainult siis, kui seda õigesti teha. Massaaži peamine reegel: seda tuleb teha mugavas, pingevabas olekus.
Kuidas valmistuda?
- Esimene etapp on naha puhastamine. Kasutage õrnu meigieemaldajaid ja puhastusvahendeid, et puhastada nahk kosmeetikast, rasust ja mustusest. Pärast seda tuleks nahka nahatüübile vastavate toodetega toniseerida.
- Järgmine oluline toiming on niisutamine. Rangelt on keelatud masseerida kuiva näonahka. See ei pruugi olla mitte ainult ebameeldiv, vaid ka ohtlik – suure tõenäosusega venitab see nahka ja kahjustab isegi veresooni.
Näomassaaži tehnikad.
Koduseks näomassaažiks on olemas mitmesuguseid tehnikad, millest igaühel on oma eripära ja näidustused. Iga protseduuri eesmärk on sama – hoida nahk kaua noore ja kaunina.
Kosmeetiline näomassaaž:
Kosmeetilise massaaži tehnikat on soovitatav õppida kõigil – see aitab hooldustoodete komponentidel aktiivsemalt läbi naha tungida ja parandab üldiselt naha välimust. Massaažiks kasutatakse kolme liigutust: patsutamine, vajutamine, vibratsiooni tekitamine sõrmeotstega. Iga liigutust tuleks teha 6-8 korda. Nähtava efekti saavutamiseks tuleks massaaži teha iga päev 5 minutit.
Skulptuurmassaaž:
Selle massaaži eesmärk on parandada näoovaali ning seda tehakse näpistamise, vibratsiooni ja aktiivse vajutamisega lihaste ja fastsia sügavaks treenimiseks. Protseduur algab kaela- ja lõuapiirkonna massaažiga, järk-järgult liigutakse näopiirkonda. Skulptuurmassaaži tuleks teha 20-30 minutit kord nädalas.
Näpistamine:
Näpistamine (ehk Jacquet’ massaaž) võimaldab nahka sügavuti töödelda ja toime tulla aktiivse rasutootmise, akne ja ummistunud pooridega. Spetsiaalsed näpistavad liigutused on noorendava toimega ja soodustavad lümfidrenaaži, taastades naha terve sära ja ühtlase tooni. Nahka soovitatakse õigesti “näpistada” kord nädalas, seansi kestus on 15-20 minutit.
Miimiline massaaž:
See tehnika võimaldab toime tulla aktiivse miimika tagajärgedega – silmanähtavalt tasanduvad silmapiirkonna nasolabiaalsed voldid ja kortsud. Massaaži tehakse pehmete siluvate ja vajutavate liigutustega kohtades, kus on kortsud. Protseduuri soovitatakse teha 1-2 korda nädalas 20 minutit.
Itaalia massaaž:
Massaaž on vananemisvastase toimega, võimaldab nahka ja lihaseid sügavuti töödelda. Protseduuri ajal kasutatakse põsesarnade ja silmade aktiivset patsutamist, näpistamist, surumist. See tehnika tugevdab lihaseid, kiirendab vereringet ja soodustab lümfivoolu, aidates kõrvaldada turseid. Massaaži tehakse 20 minutit kord nädalas.
Levinuimad vead.
Oluline on mõista, et näonaha kudesid on kerge kahjustada, seega peab nahaga aktiivselt, kuid õrnalt töötama, hoiduma tavapärastest vigadest.
- Ebapiisav puhastus. Oleme sellest juba rääkinud, kuid kordamine on tarkuse ema. Nakkusohu vältimiseks on oluline massaaži teha puhtal nahal puhaste kätega.
- Protseduuride ebakorrapärasus. Tulemuse nägemiseks tuleb massaaži teha süsteemselt.
- Vale aeg. Parima efekti saavutamiseks on soovitatav massaaži teha õhtuti. See aitab eemaldada liigse vedeliku ja valmistada nahka ette igaõhtuseks uuenemiseks.
- Naha hooletusse jätmine. Oluline on mõista, et ainult kompleksne toime aitab hoida naha terve ja noorena. Lisaks tavapärasele massaažile on hädavajalik iga päev kasutada nahatüübiga sobivat kosmeetikat.
- Kaootilised liigutused. Protseduuri tuleb teha rangelt mööda massaažijooni – alt üles ja näo keskelt äärealadele. Vastu massaažijooni liikudes tõmbub nahk voltidesse, mis võib esile kutsuda uute kortsude tekke.