Kuidas kristalle õigesti puhastada?

Kuidas kristalle õigesti puhastadaNagu kõik olendid, armastavad ka kristallid, et nende eest hoolitsetaks: puhastataks, hoolikalt ja korralikult hoitaks. Kui te kasutate kristalle või pärle regulaarselt, tuleb neid vähemalt 2-3 korda nädalas puhastada, kandmise alguses võib-olla veelgi tihedamini – asi võib isegi  nii kaugele minna, et pärle tuleb puhastada juba  5 kuni 10 minutit pärast seda, kui inimene on need kaela pannud. Eriti puudutab see kristalle, mis koguvad  kergelt endasse emotsioone: näiteks roosa kvarts.

Pealegi mustub kristall seda kiiremini, mida lähemal nahale me seda kanname, ja kõige rohkem vajavad puhastamist ehted, mida me kanname kehal, või kristallid, mida on kasutatud tšakrate tasakaalustamiseks, massaažiks või raviseanssidel.

Eksisteerib neli kõige lihtsamat viisi, mida saab kasutada iga inimene  mis tahes hetkel.

Päikesega puhastamine:

Enne kui asuda kristalle päikesega puhastama,  on kõige parem need sooja veega ära pesta. Kristallid võib jätta päikese kätte pooleks tunniks või tunniks ja parem, kui päike paistaks otse peale, mitte läbi klaasi, kuigi ta mõjub ka läbi klaasi. Ideaalne oleks, kui  seejuures saaks kristallid panna muru peale või riputada puu külge. Linnainimestel on keerulisem, kuid nemad võivad seda teha puhkuse ajal või väljasõidul loodusesse.

Veega puhastamine:

See on kõige kättesaadavam ja kiirem kristallide puhastamise viis, mis on eriti aktuaalne siis, kui ehted teie peal tugevalt „töötavad“ ja neid tuleb puhastada mitu korda päevas. Veega võib puhastada kahel viisil: nimetame neid „passiivseks“ ja „aktiivseks“. Passiivne puhastamine tähendab seda, et te panete pärlid või kristallid kausikesse ja jätate pooleks tunniks külma või leige jooksva vee alla seisma. Aktiivne puhastamine tähendab seda, et te hoiate ise kivi või pärle veejoa all ning vaatate neid, saates neile puhtuse ja värskuse tunde. Te sõna otseses mõttes tunnete, kuidas mustus neist välja tuleb ja nad valgusega täituvad. Aktiivsel puhastamisel kulutate palju vähem aega –  tavaliselt 3-5 minutist piisab.

Mõnede kristallide veega puhastamise iseärasused:

Tsitriini puhastatakse ainult külma veega. Seda on muide väga hea puhastada lumes, ainult jälgige, et lumi oleks puhas, mitte sõiduteelt pärit (muidu võib selle sees olla kemikaale).

Rodohrosiiti võib pesta, kuid väga hoolikalt ja mitte tihedamini kui paar korda nädalas, muidu muutub see tuhmiks.

Sodaliiti, seleniiti, lasuriiti, malahhiiti, pärlmutrit, fluoriiti, krüsokollat ja dioptaasi ei peaks veega pesema – need tuhmuvad siis  üpris kiiresti ja hakkavad lagunema.

Ühtegi kristalli ei tohi pesta kontrastveega või kohe pärast päikese/külma käes olemist –  järsu temperatuurikõikumise mõjul võivad need killuneda või lõheneda.

Soolaga puhastamine:

See variant meeldib mulle kõige enam selle tõttu, et eemaldab kividest vaid mustuse, jättes alles kõik positiivsed laengud. See on oluline siis, kui kivide laeng on spetsiaalselt millelegi orienteeritud, sest just soolaga puhastamine “nullib” positiivseid laenguid kõige vähem. Kui teil pole kiiret, siis võib lihtsalt laduda kristallid soola peale (ideaalne oleks ilma lisanditeta meresool) ja jätta need sinna paariks ööpäevaks – see näeb ka ilus välja. Kui te tahate kivid kiiremini puhtaks saada,  võib need panna tervikuna soola sisse, siis piisab tavaliselt ühest ööst. Sool tuleb pärast ära visata, seda ei tohi mitte mingil juhul kasutada vannis või toiduks.

Mõnikord võite kokku puutuda sellega, et sool muutub niiskeks ja hakkab kristallide külge kleepuma – sel juhul võib soola segada riisiga ja probleem kaob.

Maa ja taimedega puhastamine:

Kui on olemas aed, võib pärlid või kristallid sügavpuhastuseks mõneks päevaks või nädalaks maa sisse kaevata, misjärel te neid enam äragi ei tunne. Ka võib need panna puude okste peale või nende juurte juurde. Ka see puhastab kristalle ja  toob nad tagasi olekusse, mis on lähedane nende looduslikule keskkonnale.

Hoolitsege oma kristallide eest korralikult ja õigeaegselt – nii mõjutate üksteist palju sügavamalt ja ohutumalt.

Võimalusel ärge jätke kristalle elektromagnetväljade lähedale (televiisor, mikrolaineahi jne).

Allikas:healingstones.ru
Photo by Dani Costelo on Unsplash

error: Content is protected !!