Kõik minu suhted on harmoonilised.

suhted…Suhted peegeldavad meile meid ennast. Tõmbame ligi neid asju, mis peegeldavad mõnd meie omadust või uskumust suhete kohta. See kehtib nii ülemuse, kolleegi, alluva, sõbra,armastatu, abikaasa või lapse puhul. Sulle ei meeldi nendes inimestes see, mida sa ise teed või ei tee, või millesse usud. Sa poleks neid oma ellu tõmmanud, kui nende teguviisis või olemuses poleks midagi sellist, mis klapib sinu enda eluga.

Harjutus: mina vs tema

  • Mõtle korraks mõnele inimesele, kes sulle meelehärmi valmistab. Kirjelda kolme omadust, mis sulle tema juures ei meeldi ning mida ta peaks sinu arvates muutma.

  • Nüüd aga vaata sügavale enda sisse ja küsi: “Kas minus on midagi neist joontest? Kas ma teen samu asju?”. Pane silmad kinni ja mõtle seda kõike rahulikult.

  • Siis küsi endalt, kas OLED VALMIS MUUTUMA?.

Kui oled oma mõtlemisest ja käitumisest need mustrid, harjumused ja uskumused eemaldanud, siis teine inimene kas muutub või lahkub sinu elust.

Pole mõtet süüdistada. Süüdistamine raiskab ainult jõuvarusid. Kuid oma jõuvarusid tuleb hoida. Jõuetuna ei suuda me muutusi läbi viia. Jõuetu ohver ei suuda leida väljapääsu….

– Louise L. Hay