5 harjutust, mis aitavad leida oma eluülesande

unistused täituvadKuidas aru saada, kas te olete õigel teel? Kui te igal hommikul tõusete tulvil energiat ja loomingulisi jõudusid – olete õigel teel. Kui te aga vihkate äratuskella helinat ja tõusete halvas tujus – on aeg tööd vahetada. Siin on mõned harjutused, mis aitavad teil mõista, millega peaksite tegelikult tegelema.

1. Olla taas lapselikult uudishimulik
Teate, mille poolest erineb geenius tavalisest inimesest? Geenius kaitseb oma õigust tegeleda lemmikasjaga. Tavaliselt toimub see varases lapsepõlves. Küsige endalt, millega teile meeldis tegeleda lapsepõlves?…. Enne seda, kui vanemad hakkasid teile sisendama hoiakuid, et „joonistamine leiba lauale ei too“ või „tantsimine pole tõsine amet“. Pange kirja kolm asja, mis teid lapsena tõsiselt vaimustasid. See on väike näpunäide, kuhupoole pürgida.

2. Otsime seaduspärasusi: 20 lemmiktegevust
Nüüd koostame nimekirja teie 20 lemmiktegevusest. Isegi kui mõni neist banaalne tundub (näiteks maitsev söök) – kirjutage sellegipoolest. Kui nimekiri on valmis, vaadake tähelepanelikult neid tegevusi. Näete seaduspärasusi? Võib-olla on teie nimekirjas ülekaalus inimeste aitamisega seotud ametid? Või mõni sportlik tegevus? Või asjad, mis on seotud rahuliku monotoonse tööga?
Püüdke aru saada, millisteks gruppideks võib selle nimekirja jagada. See aitab mõista, millist elu te tahaksite elada.

3. Teie ideaalne keskkond
Kui teisse keegi ei usu, on iseendasse uskuda ikka raskem ja raskem. Just seetõttu koosneb keskkond, mis sünnitab võitjaid, peaaegu alati võitjatest. Kahjuks ei soodusta see keskkond, milles meie oleme harjunud kasvama, geeniuste ilmumist.
Kujutlege, et maailm on ühe ööga muutunud selliseks, nagu teie soovite. Hommikuks on see täitunud teile meele järele olevate inimestega. Millised on need inimesed? Millised omadused neil on? Võib-olla on nad kõik loomingulised inimesed või vastupidi sellised, kes on materjalide vastupidavuse eksami teinud viiele plussile? Võib-olla teevad nemad kõike kiiresti või tahaksite teie hoopis aeglustada maailma? Mida te saite enda kohta teada ja mida on vaja selleks, et näidata, milleks te võimeline olete?

4. Viis elu
Aga nüüd kujutage ette: teil on viis elu. Ja igas neist võite saada, kelleks tahate. Kuidas te need elud ära kasutate?
Seda harjutust nagu kõiki ülejäänuid võite teha omamoodi. Kui teile piisab kolmest elust – võtke kolm. Vajate kümmet – võtke, ärge piirake end milleski. Mina valisin viis ainult seepärast, et mulle meeldib see arv.
Niisiis, kujutlege, et ühe elu pühendate bioloogiale, teise elukutselistele reisidele, kolmanda perele koos terve trobikonna lastega, neljandas saate skulptoriks, aga viiendas astronaudiks. Miline elu meeldib kõige rohkem?
Kõige tähtsam on mõista järgmist: kui teil on vaja valida vaid üks elu, näiteks see, mis teile kõige rohkem meeldib, tunnete ikkagi teistest puudust. Sest need on teie lahutamatu osa. Meile on pähe taotud: „Tee oma valik!“ Ja see on kurb. Maailmas on inimesi, kes on sündinud ühe eesmärgi jaoks, kuid nad on harvad erandid. Igas teie elus on midagi, mida te väga armastate ja vajate. Ja te võite selle oma ellu tuua.

5. Minu ideaalne päev. Nüüd ootab meid ees pikk jalutuskäik teie fantaasias. Võtke pastakas ja paberileht.

Niisiis, millisena näete oma ideaalpäeva? Laske see päev silme eest läbi kõigis detailides: kus te ärkate, milline on teie maja, kes lamab teie kõrval, mida te sööte hommikul, mida selga panete, millega tegelete, mis tööd teete, kodus või kontoris? Ärge piirake oma fantaaasiat. Kirjeldage oma kujuteldavat päeva nii, nagu teil oleks täielik vabadus, piiramatud võimalused ja jõud ning kõik oskused, millest te vaid unistanud olete.

Pärast seda, kui nimekiri on koostatud, jagage kõik oma fantaasiad kolme gruppi:

  • Mida neist vajate kui õhku;

  • Mis ei pea tingimata olema, kuid tahaksite siiski väga, et oleks;

  • Milleta saate hakkama.

Meie elu koosneb elukogemusest, lugudest, rollidest, suhetest, töötasust, oskustest. Midagi sellest valime me ise. Miski, mida me nimetame oma valikuks, on tegelikult kompromiss. Miski on hoopis juhus. Miski on vajalik ja väga kallis. Kuid kõigel sellel pole teiega midagi pistmist. Keskenduge endale. Leidke üles see, mida armastate. Ja hakake liikuma oma eluülesande poole.

Bestselleri „Unistada pole kahjulik“ materjalide põhjal