TantraLife

5Kõik inimesed soovivad, et neil oleks hea, et nad saaksid elu nautida, olla rõõmsad. Selle nimel lähevad nad tööle, ehitavad oma äri üles, abielluvad, sünnitavad lapsi. Kuid üldjuhul, seda kõike saavutades, ei ole paljud õnnelikud. Nad tunnevad õnne ainult lühikest aega, nad ainult maitsevad elu ja siis tulevad rutiin ja asjad mida PEAB tegema, mida on VAJA, vaja, vaja… ja õnne enam ei ole. Mille nimel siis sai tööl käidud, raha teenitud? See mida sai teenitud, on peagi raisatud ja PEAB jälle minema teenima.
Mitte kõik inimesed ei oska rõõmu tunda väikestest asjadest. Mitte kõik ei oska tunda rõõmu tuulest, päikesest, linnulaulust, vihmast mis lakkamatult sajab ja teeb meid märjaks. Uskuge või mitte aga sellel kõigel on üks nimetus – Tantra Life!

TantraLife on see, kui Sa teed endale kohvi või teed, istud köögis, rõdul või aias, vaatad taevast ja Sul on hea tunne. TantraLife on see, kui Sa seisad ja vaatad päikesetõusu või päikeseloojangut ja lihtsalt tunnetad mis on sinu ümber. TantraLife on see, kui Sa lased tuulel ennast paitada ja päikesekiirel ennast soojendada.

TantraLife on see, kui sa naudid igat hetke ilma selles kahtlemata, hindamata, arvustamata!.
TantraLife on ELU, see on meie elu, mitte mingi väga kaugel olev asi.

Paljud praktiseerivad tantrat kursustel või tegelevad vaimse praktikaga mõnes laagris, nad hingavad teatud moel, võtavad teatud poosid, nad arvavad, et nii toimub vaimne kasv ja teadlikkuse avardumine, nad saavad tugevaid emotsioone (seal kursustel) rõõmu, vabaduse tunnet, rahu, aga kui tulevad tagasi reaalsusesse, siis ei oska nad enam elada.

Tegelikult Tantra algab just siis, kui lõpetatakse harjutuse täpne järgimine, siis kui ei võeta enam mingit spetsiifilist poosi, mis kellegi õpetuse järgi peaks teadvust avardama ja vaimset kasvu kiirendama, vaid integreeritakse õpitu ja kogetu oma igapäevaellu. Elu ongi praktika!
Tantrat seostatakse ka seksiga. Jah, tantra on ka seks mis õpetab kuidas seksis avaneda, partneriga ühte sulanduda erinevatel tasandil, mitte lihtsalt seksida, või siis labaselt öeldes kasutada teineteise kehasid enese rahuldamiseks.

Jah, Tantra koosneb seksist, rõõmust, õnnest ja naudingust, kuid kuidas sa saad tunda rõõmu ja nautida, kui sul on minevikust kaasas rämps ja prügi, millest sa isegi läbi ei näe? Väga raske on jõuda rõõmu tundeni, õnnetunde ja avardumiseni kui oled ääreni täis oma mineviku lahendamata probleeme, solvumisi, valu, maha surutud soove, realiseerimata unistusi, viha- kõik see mis oli minevikus ja on jäänud sinu sisse. Kõik see, mis kogunes elu jooksul…kõik see võib viia selleni, et inimene kaotab usku endasse, ta hakkab ennast halvasti kohtlema, ta ei armasta enam oma keha, ta ei armasta ISEENNAST.

Sellise koormaga on väga raske armastada, ei ole midagi mida teistele jagada, välja arvatud oma mured ja probleemid. Ei ole midagi mida ka vastu võtta, sest oleme igasugust jama täis. Kuidas on võimalik oma partneriga ühte sulanduda ja „kaotada pead” kui sa ei ole täielikult kohal? Üritad lahendada vaid peas oma jamasid ja kiirustad aina uusi probleeme lahendama.

TantraLife õpetab ”lendamist”. Aga selleks, et lennata peame me kogu selle sisemise prügi välja viskama. Ja kui me lendame, siis saame me olla ainult käesolevas hetkes, sest ainult siis me elame, tunneme vabadust ja armastust.

-Delia