Õnne saladus

õnne saladusMe juba teame, et naiseks olemine on fantastiline, aga värske uuring leidis ka, et meie rõõmsa tuju saladus on tõeliselt lihtne: naised on tavaliselt õnnelikumad kui mehed. 

Tuleb välja, et õrnem sugupool oskab meestest paremini leida tasakaalu töö ja eraelu vahel, millel on suur mõju meie tujule. 64 protsenti Suurbritannias küsitletud naistest tunnistas, et suudavad leida oma elus harmoonia, samal ajal kui meeste hulgas oli see protsent tervelt 9 protsenti madalam. Nii tundub täiesti loomulik, et meie silmad säravad rohkem, sest kes saab olla õnnelik veetes enamuse oma ajast kontorilaua taga?

Teiseks suureks võtmeks õnnest säravate silmadeni on sõprade ja perekonnaga aja veetmine, teleka vaatamine ja reisimine. No aga loomulikult: eksootiline saar + sinu kallim ja parimad sõbrad + lemmikseriaal iPadis = rõõmus meel.

Olgu, me ei või iga kell lihtsalt lennuki peale hüpata ja lõunamaale lennata, kui tunneme end kurvana, aga mida me siis teha saame? Esiteks vaata, et sa enda eest hoolt kannad (äkki on naised selleski paremad?!). “Raske on olla õnnelik, kui oled haige ja väsinud, seega enda füüsilist tervist hoides hoolitsed ka oma vaimse tervise eest,” selgitab psühholoog Dr Timothy Sharp.

Ka õige mõtlemine on oluline ehk proovi keskenduda positiivsetele mõtetele. “Inimesed, kes üritavad olla õnnelikud, on tõenäoliselt optimistlikumad kogedes rohkem häid emotsioone,” räägib psühholoog Rachel Clements.

Nii lihtne see ongi!

-KATE SPIES (http://www.cosmopolitan.ee/)